Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

konference

Rama falenderon Erdogan: Kur flasim për Presidentin, fjala e mbajtur nuk është lajm! Fatmirësisht nuk vura bast për spitalin e Fierit, do punojmë për...

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me Presidentin turk Erdogan e ka falenderuar këtë të fundit për 522 banesat e ndërtuara në Laç,...

Çfarë do të thotë Ilir Meta?! Presidenti Meta lajmëron “papritur” konferencë për mediat

Presidenti Ilir Meta lajmëron se mesditën e sotme do të jetë në një konferencë për mediat. Referuar njoftimit zyrtar, bëhet me dije se ajo...

“Falenderoj mikun tonë Edi Ramën”, Vuçiç nga Tirana: Respekte për qytetarët shqiptarë, shikojeni Serbinë si shtëpinë tuaj të dytë

Pas nënshkrimi të 5 marrëveshjeve të bashkëpunimit mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut, presidenti serb Aleksandër Vuçiç në një konferencë për mediat falenderoi...

Një ditë para Kuvendit, Sali Berisha paralajmëron konferencë URGJENTE

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka paralajmëruar së në orën 15:15 të ditës së sotme do të dalë në një konferencë për shtyp, një ditë para...

Rama në Egjipt kujton miqësinë e hershme mes dy vendeve: Do vendosim linjën e dejtpërdrejtë Kajro – Tiranë, bashkëpunojmë edhe në tregti

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me ryeministrin e Republikës arabe të Egjiptit, Mostafa Madbouly, teksa në fjalën e tij ka sjellë...

Raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë, Rama paralajmëron konferencë së bashku me Luigi Soreca-n

Ditën e sotme Komisioni Europian nxorri Progres-Raportin për Shqipërinë, në të cilin thuhej se vendi ynë i kishte plotësuart të gjitha kushtet, por kishte...

“Mbrojtja e fëmijëve nga mediat”, Krasniqi: AMA do të vijojë monitorimin e rregullt dhe të rreptë, ndikimi i tyre tek fëmijët mund të çojë...

Në Tiranë u mbajt Konferenca Ndërkombëtare me temë Mbrojtja e fëmijëve në mediet audiovizive”, organizuar nga Autoritet i Mediave Audiovizive. Kryetarja e Autoritetit të Mediave...

Edi Rama në konferencën e OSBE për “gazetarinë në kohë krizash”: Nuk jam njeriu i duhur për shkak të opinioneve të mia, për lajmet...

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në një konferencë të organizuar nga zyra e OSBE në Tiranë, me temë "Gazetaria në kohë krizash"....

Rama në Konferencë të Jashtëzakonshme, kryeministri nxjerr shifrat: Kemi ulur çmimin e energjisë, krijuam edhe një mburojë për familjet në nevojë

Kryeministri Edi Rama ka dalë në konferencën e jashtëzakonshme për planin e qeverisë në lidhje me krizën energjitike globale. Ai ka publikuar shifrat e çmimit...

Kurti dhe Rama në konferencë, kryeministri i Kosovës: U zotuam të bashkëpunojmë më shumë, krijohet sekretariati koordinues për dy vendet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe homologu Edi Rama, janë duke mbajtur në Prishtinë një konferencë të përbashkët. Kurti ka treguar se për çfarë...

Lajmet e fundit