Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

konference

Video/ Po mbante fjalimin në një konferencë, diplomati saudit rrëzohet për tokë dhe ndërron jetë në Kajro

Një diplomat nga Arabia Saudite  vdiq papritur teksa po fliste në konferencën arabo-afrikane në Egjipt . Sipas mediave ndërkombëtare bëhet fjalë për diplomatin dhe biznesmenin...

VIDEO/ Po flisnin për krizën energjitike, fiken dritat në konferencën e ministres gjermane me homologun grek

Një incident ka ndodhur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp të ministres së Jashtme gjermane, Annalena Burbock dhe homologut grek, Nikos Dendias, e cila...

“Shqiptarët kanë në kokë patronazhistët”, Meta ka një thirrje për të rinjtë: Punoni fort dhe i merrni PD Berishës, jo pazare me Ramën!

Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, ka sulmuar Lulzim Bashën, duke zbuluar sesi "e mësonte" gjatë kohës që ishte president, ish kreun e PD-së të...

Zbulohet data kur do të mbahet Konferenca e Parë Ndërqeveritare për hapjen e negociatave

Kreu i Grupit Parlametar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, paditen e sotme nga foltorja e Kuvendit njoftoi se javën e ardhshme do të mbahet...

“Kush e mendonte se do të ndëshkoheshin nga drejtësia figura politike të rangut më të lartë”, Rama: Sistemi ishte i kalbur, askush më nuk...

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme gjatë Konferencës Kombëtare për Korrupsionin është ndalur te reforma në sistemin e drejtësisë dhe ndëshkimi i figurave të...

Rama konferencë urgjente për mediat bashkë me ministrin e Drejtësisë

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Drejtësisë Ulssi Manja, ditën e sotme do të dalin në një koferencë për mediat. Mësohet se në orën 10:00...

Rama: I thashë Varhelyi se pas qershorit do të kërkojmë ndarje nga RMV! Nuk e kemi ne ngërçin, por ata

Kryeministri Edi Rama së bashku me Komisionierin për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, pas përfundimit të takimit mes tyre po japin një deklaratë...

Mijëra qytetarë në protestë, Rama paralajmëron konferencën për paketën e Rezistencës Socialiste

Protestë masive është duke u zhvilluar në kryeqytet, por edhe në qytete të tjera kundër rritjes së çmimeve dhe karburanteve. E teksa protesta është në...

Situata në Ukrainë, Joe Biden në konferencë URGJENTE për shtyp

Presidenti Joe Biden ka dalë në një konferencë urgjente për situatën e Rusisë dhe Ukrainës. Kjo konferencë e presidentit ka ardhur një ditë pasi...

Rama falenderon Erdogan: Kur flasim për Presidentin, fjala e mbajtur nuk është lajm! Fatmirësisht nuk vura bast për spitalin e Fierit, do punojmë për...

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me Presidentin turk Erdogan e ka falenderuar këtë të fundit për 522 banesat e ndërtuara në Laç,...


Lajmet e fundit