Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

konferenca e pare nderqeveritare

Xhaçka takohet me Oliver Varhelyi: Ramë dakord që vendimi për Konferencën e Parë Ndërqeveritare të merret në qershor

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka është takuar me Komisionerin Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi. Xhaçka me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Lajm i mirë: KE PRO mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë

Këshilli Europian është shprehur pro mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë. Ministrat e çështjeve europiane kanë miratuar konkluzionet për vendet kandidate për...

Raportuesja për Shqipërinë jep lajmin e mirë: Janë përmbushur 5 kushtet që të çojnë te Konferenca e Parë Ndërqeveritare

Raportuesja për Shqipërinë në Bashkimin Europian, Isabel Santos, në një konferencë për shtyp ka dhënë lajmin e mirë se Shqipëria i ka përmbushur 5...

Shtyrja e hapjes së negociatave, Varhelyi: Puna do të vijojë, Konferenca e Parë Ndërqeveritare duhet të jetë çështje përparësie

Këshilli për Çështjet e Përgjithshme të BE nuk ra dakord për të caktuar datën e Konferencës së Parë Ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Në Bruksel diskutime për Konferencën e parë ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, përfaqësuesit e shteteve optimistë: Uroj të kemi lajme të mira

Sot pritet që në Luksemburg të mblidhet Këshilli për çështjet e  përgjithshme të BE-së, në të cilin ministrat për çështje evropiane të vendeve anëtare...

Mblidhet sot Këshilli Europian, caktohet data për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut

Ditën e sotme në Brukesl do të mblidhet Këshilli Europian, pasi liderët do të vendosin për datën e mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare...

Konferenca e Parë Ndërqeveritare më BE, Balla: Raporti i PACE vlerëson se qeveria shqiptare ka përmbushur angazhimet më 25 prill

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është shprehur se zgjedhjet e 25 prillit kanë marrë vlerësim pozitiv nga raporterët e Asamblesë...

Olta Xhaçka jep lajmin e MADH: Hollanda sapo votoi “PRO” dhe na dha dritën jeshile! E meritojmë!

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka dhënë lajmin e mirë, lidhur me ecurinë e vendit tonë në BE. Me anë...

Meta përshëndet vendimin e Hollandës për ecurinë e Shqipërisë në BE dhe kujton qeverinë: Duhet të plotësohen të gjitha kushtet

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta e ka përshëndetur vendimin e parlamentit hollandez, lidhur me miratimin e kuadrit negociator dhe mbajtjen e Konferencës...

Xhaçka takon ministren Singrid Kaag dhe jep lajmin e MIRË: Hollanda mbështet mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi sot në Bruksel një takim  me Ministren holandeze për Tregtinë e Jashtme dhe Bashkëpunimin...

Lajmet e fundit