Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Konferenca e Donatoreve

1.15 miliard euro nga Konferenca e Donatorëve, ja si ndahen paratë e mbledhura

Më 17 shkurt 2020, u mbajt në Bruksel Konferenca e Donatorëve për mbledhjen e fondeve për Shqipërinë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. ...

Ahmetaj pas Konferencës së Donatorëve: Dje u hap një faqe e re për Shqipërinë, sot një ditë intensive pune për të hedhur themelet e...

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka reaguar sot në lidhje me Konferencën e Donatorëve, e mbajtur dje në Bruksel. ...

Mblodhi 1.15 miliard euro në Bruksel, Rama: Ne do e rikthejmë rindërtimin në bazën e një zhvillimi të ri ekonomik

Kryeministri Edi Rama, mblodhi dje në Konferencën e Donatorëve 1.15 miliard euro për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit. Ndërkaq, Rama...

Mbledhja e 1.15 miliard eurove, Mero Baze: Ka vetëm një hero. Ai është Edi Rama

Gazetari Mero Baze vlerëson rolin e kryeministrit Edi Rama për mbledhjen e 1.15 miliard eurove në Konferencën e Donatorëve, duke e quajtur si të...

Mbi 1 miliardë euro në Bruksel, Vasili: Lekët të mos shkojnë dëm

Ka përfunduar në Bruksel Konferenca e Donatorëve, ku në total janë mbledhur plot 1.15 miliardë euro, për projektin e Rindërtimit në Shqipëri, pas tërmetit...

Basha reagon Konferencës së Donatorëve: Fondet të përdoren me përgjegjshmëri dhe transparencë për të ndalur keqpërdorimin dhe abuzimin me to

Pasi Konferenca e Donatorëve mblodhi rreth 1.15 euro donacione në granted dhe hua për Shqipërinë, ka reaguar kreu i PD Lulzim Basha, duke thënë...

Soreca krenar pas Konferencës së Donatorëve: Komuniteti ndërkombëtar bashkoi forcat për të treguar solidaritet ndaj Shqipërisë

Konferenca e Donatorëve është mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi janë dhuruar rreth 1.15 miliardë euro që do të përdoren për...

Rama supersukses në Konferencën e Donatorëve, ‘rrëmben’ 1.15 miliardë euro për SHQIPËRINË: Do ketë qenë ndonjë magji, jam i papërgatitur

Konferenca e Donatorëve sot në Bruksel ishte padyshim një sukses i madh për Shqipërinë. Pasi të gjitha shtetet pjesmarrëse ofruan ndihmën...

Meta përshëndet Konferencën e Donatorëve: Mirënjohje për solidaritetin dhe kontributin

Presidenti Ilir Meta përshëndet Konferencën e Donatorëve që po mbahet në Bruksel për mbledhjen e kontributeve për Shqipërinë pas tërmetit të 26 nëntorit. “Shpreh...

Greqia jep 2.5 milionë euro dhe ndërton 200 shtëpi, Malta mjaftohet me ‘dritën jeshilë’ për hapjen e negociatave

Greqia ka bërë të ditur donacionin e saj për Shqipërinë, duke dhuruar 2.5 milionë euro dhe do të ndërtojë 200 shtëpi të reja. ...

Lajmet e fundit