Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

koncesionet

Llalla “fshihet” pas qytetarëve: Ka korrupsion në shëndetësi, arsim dhe koncesione

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Lalla, pranon korrupsionin në sistemin e drejtësie, por përpara tij, ai sheh si shqetësim problemet ne sektorë te rëndësishëm te...

Ministri Ahmetaj: ‘Rapiscan’ grabitje për sipërmarrësit, ulëm çmimin gati dyfish

Si një deklaratë e një ministri të një vendi vasal ishte ajo e bërë nga Arben Ahmetaj kur po komentonte në studion e emisionit...

Targat me çip, Ministria: Nuk ka asnjë vendim por është paraqitur një ofertë e pakërkuar

Ministria e Transporteve ka sqaruar se deri më tani nuk asnjë vendim në lidhje “Konçension të targave me çip” dhe se është e vendosur...

Targat me çip koncesioni më i ri, ja sa do të paguajnë shoferët për instalimin e tij

Sistemi i targave me çip ishte i panjohur në Shqipëri në fillim të vitit 2014, kur ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto e prezantoi si...

Kryeministri Rama flet për koncesionet: Ata dhanë 173, ne vetëm 14

Kryeministri Edi Rama, ka sqaruar për herë të parë debatin e koncesioneve të dhëna nga qeveria në këto dy vite, duke thënë se sipas...

Regjistrohet procedimi penal për 4 koncensionet e ministrit Beqaj

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedim penal për akuzat e shpërdorimit të detyrës dhe shkeljes së barazisë në tenderë në lidhje me koncesionet e...

Prokuroria nis hetimet për koncesionet e shëndetësisë

Koncesionet me vlerë dhjetra milionë euro të ministrisë së Shëndetësisë janë bërë objekt i një hetimi të gjerë, të nisur së fundmi nga Prokuroria...

Lajmet e fundit