Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

koncesionet

Vokshi: Qeveria harxhon 1 mln euro për laboratorët, Beqaj tetë privatit

Deputetja demokrate, Albana Vokshi, thotë se votimi i amendamentit të LSI për koncesionin e laboratorëve nuk pengonte kalimin e tij në Kuvend. ...

Firmoset kontrata, në Shëngjin do ndërtohet porti i jahteve

Ditën e sotme është firmosur në ambientet e Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës, marrëveshja konçesionare për ndërtimin e një porti jahtesh në portin e...

Koncesioni i “Tirana Airport”, Kuvendi voton për ndryshimin e marrëveshjes

Pas një seance të gjatë debatesh dhe pa praninë e deputetëve të opozitës, Kuvendi miratoi të enjten në mbrëmje të gjitha pikat e rendit...

Akuzat e Bashës për favorizim në tendera, reagon kompania Intech+

Kompania Intech+ ka reaguar pas akuzave nga kreu i opozitës, Lulzim Basha, i cili listoi 11 kompani që sipas tij kanë përfituar miliona euro...

Koncesionet, zv/ministri i Shëndetësisë merret në pyetje nga prokuroria

Prokuroria ka thirrur për të dëshmuar në lidhje me konçesionet gjashtë anëtarët e Komisionit të Tenderave në Ministrinë e Shëndetësisë, mes të cilëve edhe...

Koncesioni i monumenteve në Shqipëri, Ministria e Kulturës: Do jepen me qira

Ministria e Kulturës ka reaguar pas publikimit të lajmit në Neësbomb.al për dhënien me koncesion të monumenteve të kulturës në Shqipëri. Në reagimin e...

Mbetet “pezull” koncesioni TVSH; termat shkojnë për rishikim te FMN

Ndonëse Ministria e Financave kishte deklaruar se deri në fund të shkurtit do të shpallnin tenderin për partneritet publik privat për platformën teknologjike që...

Targat me çip të makinave, tërhiqet papritur nga koncesioni kompania ”Porta Saber Albania”

Tërhiqet papritur kompania ''Porta Saber Albania'' nga konsesioni për targat me çip të makinave. Nuk dihen arsyet pse kompania ka shfaqur dëshirën për të...

“Zëri i Amerikës” i ndërpret fjalën Ilir Beqajt, po fliste për koncesionet

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ishte i ftuar në studion e “Zërit të Amerikës” për të folur për shëndetësinë shqiptare dhe koncesionet e dhëna...

‘Koncesionet’, LSI propozon ndryshime në ligjin për Partneritetin Publik-Privat

Deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim paraqitën sot në Kuvend disa ndryshime në ligjin për koncensionet dhe Partneritetin Publik-Privat. Deputetët kërkojnë që...

Lajmet e fundit