Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

koncesionet

Ligji për koncesionet përplas kreun e grupit të PS me Ahmetajn, Balla sfidon dhe Ramën: Këtu vendosim ne… (Zbardhet sherri që kaloi në heshtje)

Të mërkurën e datës 8 maj, ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj kërkoi futjen në kalendarin e Parlamentit të një akti normativ dhe për ndryshimet...

Ndryshime në ligjin për Koncesionet dhe PPP, zbardhen tre VENDIMET e reja

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj ka publikuar tre vendimet e marra sot gjatë komisionit Parlamentar për Ekonominë dhe Financat për ndryshimet në ligjin për...

I hapet rrugë KONCESIONIT të tretë mbi karburantet, pritet SHTRENJTIMI i çmimeve në benzinata

Komisioni i Prokurimeve Publike i ka hapur rrugën koncesionit të shumëpërfolur për ‘kontrollin e pompave’ në stacionet e karburanteve.  Përmes një...

Nga rruga e Arbrit te Thumanë-Vorë, ja koncesionet me mbështetje buxhetore nga shteti (SHIFRAT)

Open Data Albania po hulumton mbi kontrata koncesionare apo Partneritete Publik Privat me mbështetje buxhetore për vitin 2019. Sipas Relacionit...

Raporti i FMN për Shqipërinë: Rritja ekonomike 4.2%. Qeveria të mos pranojë propozime për koncesione të pakërkuara (E PLOTË)

Fondi Monetar Ndërkombëtar publikon raportin e përvitshëm mbi ekonominë shqiptare duke konstatura rritje me 4.2% gjatë vitit 2018.  FMN thotë se...

EDI RAMA pranon: E kam PROBLEM të jem i dyti. Kryeministri nis me PPP edhe punën e bamirësisë (TREGON se u bë PISHMAN që...

Kryeministri i vendit Edi Rama, ndërsa ka marrë pjesë në tre vjetorin e një prej organizatave të bamirësisë Fundjava Ndryshe tha se shumë shpejt...

FMN kritika qeverisë: Hapni vende pune, kufizoni PPP dhe anuloni këto masa për sistemin fiskal (E PLOTË)

Fondi Monetar Ndërkombëtar këshillon qeverinë shqiptare të tregojë kujdes me ofertat e pakërkuara për partneritet publik-privat, si dhe i kërkon të anulojë disa masa...

Ekonomistja e Bankës Botërore ‘i tërheq veshin’ Ramës: Kujdes me koncesionet!

Ekonomistja e Bankës Botërore Hilda Shijaku gjatë konferencës për raportin ekonomik të Ballkanit tërhpqi vëmendje për koncesionet në vend. Shijaku...

Departamenti i Shtetit kritikon koncesionet e qeverisë, cënojnë konkurrencën

Shqipëria konsiderohet si vendi më i korruptuar në rajon ku politikanët detyrojnë investitorët e huaj të punësojnë kompani të lidhura me ata vetë ndërsa...

Ram Geci merr rrugët e Shqipërisë së mesme, Pëllumb Salillari jugun e vendit, zbardhen kontratat miliona euro

Pasi ka fituar tenderin për mirëmbajtjen e rrugëve në Rajonin e Veriut, konsorciumi Biolap-Geci ka fituar edhe kontratën B që përfshin mirëmbajtjen me performancë...

Lajmet e fundit