Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

koncesionet

‘Nëpërmjet Ilir Beqajt, Rama propozon ulje pagash’, Bardhi: Qeveria ka 220 mln euro nga koncesionet, kryeministri ka hallin e biznesit të vet

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas propozimit të ish-ministrit Ilir Beqaj, për uljen e pagave në sektorin publik dhe...

Ambasada Amerikane sponsorizon emisionin për koncesionet, lejet e ndërtimit dhe spiunët, kërkon vëmendjen e të gjithë shqiptarëve

Ambasada Amerikane, ambasada Hollandeze dhe ajo Zviceriane në Tiranë janë sponsorizuese të emisionit që transmetohet në TVSH '31 minuta'. Këtë herë,...

PD-ja ‘e fiskuar’ me PPP-të, premton shpëtim për shëndetësinë: 37 milionë euro për 2-3 njerëz, 1200 euro rrogë për mjekët (DEKLARATA)

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  akuzon drejtpërdrejt kryeministrin Rama se po vjedh shqiptarët përmes koncensioneve dhe PPP-ve do t'u dhurojë 37 milionë euro klientëve të...

PD-ja ‘masakron’ qeverinë: 120 milionë € vetëm për miqtë e Ramës, asnjë rritje rroge

Partia Demokratike sulmon ashpër qeverinë për miratimin e dhënies së 120 milionë € për disa prej biznesmenëve më të fuqishëm në vend, ndërsa nuk...

Apeli i FMN për koncesionet, reagon Partia Demokratike: Nxjerrja e vendit nga kriza është emergjencë kombëtare

Drejtori i Kabinetit të kreut të PD, eksperti i financave Dorjan Teliti, ka ngritur shqetësimin e bërë nga ana e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN)...

Konçesionet për Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren, grupi parlamentar demokrat kallëzim penal në Prokurori

Grupi parlamentar demokrat ka përgatitur një kallëzim penal për konçesionet e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren. Mësohet se deputeti Halit Valteri do të...

Konçesionet Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat, KLSH-ja bëri kërkesë dy ditë para seancës plenare: Mos i votoni! Kanë pasoja negative në buxhet (DETAJE)

Kontrolli i Lartë i Shtetit i kërkoi parlamentit shqiptar të mos miratonin 2 konçesionet e ndërtimit të akseve rrugore Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. ...

Akuza e Vokshit: Brenda 1 viti Rama i dha mikut të tij 526 milion euro

Partia Demokratike ka denoncuar koncesionet e reja për dy akse rrugore atët të Milot-Balldren dhe Orikum - Dukat, të cilat do t’i kushtojnë buxhetit...

Akuza e Vokshit: Brenda 1 viti Rama i dha mikut të tij 526 milion euro

Partia Demokratike ka denoncuar koncesionet e reja për dy akse rrugore atët të Milot-Balldren dhe Orikum - Dukat, të cilat do t’i kushtojnë buxhetit...

“15 milion euro për 1 km”, Shehaj: Ja biznesmeni që qëndron pas skandalit “Milot-Balldren”

Ish-deputeti i PD Agron Shehaj tha se pas koncesionit për rrugën Milot  – Balldren qëndron Agim Kola. Shehaj u shpreh se Agim Kola është...

Lajmet e fundit