Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

koncesion

Qeveritë kanë paguar 53 mln euro për Rrugën e Arbrit, para se të jepej koncesioni

Para se të jepej me koncesion, qeveritë ndër vite kanë paguar rreth 6,5 miliardë lekë, ose 53 milionë euro fatura për ndërtimin e disa...

Deputetja e PD denoncon nga Amfiteatri i Durrësit: Do të jepet me koncesion 15-vjeçar, s’ka transparencë…

Deputetja e PD, Ina Zhupa ka bërë një denoncim nga Amfiteatri i Durrësit duke thënë se qyteti bregdetar është më i shkatërruari nga vlerat...

Hapësirë me vlera historike 37 hektarë, si u projektua dhënia e Pallatit të Brigadave me koncesion (SHKRESAT MES INSTITUCIONEVE)

Në korrik 2021, Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare i dërgoi një letër Ministrisë së Kulturës, përmes së cilës ankohej për lagështirën në kompleksin e Pallatit...

Pallati i Brigadave jepet me koncesion për 20 vite, fituesi ka të drejtë rinovimi edhe për 20 vite të tjera

Qeveria shqiptare ka botuar në fletoren zyrtare planin e restaurimit të Pallatit të Brigadave. Një grup ekspertësh do të marrin pjesë në restaurimin e...

“Triporti i Vlorës do transformohet”, ministrja Balluku njofton koncesionin: Shteti do ta paguajë kur të përfundojë dhe të nisë puna

Ministrja Belinda Balluku ka njoftuar sot dhënien e një koncesioni të ri, për transformimin e Triportit të Vlorës, shkruan newsbomb.al. Ai do jetë porti...

Koncesionet në buxhetin 2020, KLSH: Janë kryer pagesa për shërbime që nuk janë marrë

Partneritetet Publike Private (PPP) apo koncesionet kanë vijuar edhe në vitin 2020 të shoqërohen me problematika sa i takon marrëdhënies së pagesave apo monitorimit...

Shpallet fituesi i koncesionit për Portin turistik të Vlorës, vlera e investimit 22.8 milionë euro

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njoftoi se bashkimi i përkohshëm i shoqërive “Marina di Valona” sh.p.k, “Marina Projects” ltd ,  “Brunes” sh.p.k.  dhe “Ndregjoni”...

Shpallen kompanitë fituese për koncesionin e portit e Vlorës, do të investojnë 22.8 milionë euro

Bashkimi i katër kompanive, “Marina Projects ltd”, “Marina di Valona”, “Brunes” dhe “Ndregjoni”, është shpallur fituese për të marrë koncesionin e portit të Vlorës.Këto...

BASHA i kthehet ‘Milot-Balldrenit’, akuzon RAMËN dhe Rrok GJOKËN: As në Japoni nuk bëhen rrugët me këto kosto, ai dhe daja i tij po...

Basha iu kthye sërish çështjes së dy konçesionit të shumëdebatuar të ndërtimit të rrugës Milot Balldren. Përpara disa banorëve të Lezhës,...

Aeroporti i Rinasit, Balluku: ‘Ka emrin Nënë Tereza, por ka cënuar xhepat e shqiptarëve’. Rama: ‘Tmerri i çmimeve do marrë fund në planin afatgjatë’

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku sulmon sërish Aeroportin e Rinasit, duke thënë se “ka cënuar xhepat e shqiptarëve”. Nga...


Lajmet e fundit