Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

komunizëm

Po regjistronte film me djalin e Mehmet Shehut, Zija Çela tregon sa u rrezikua Rikard Ljarja në komunizëm

Shkrimtari i njohur Zija Çela në një intervistë për gazetaren Nisida Tufa në News 24 kujtoi mikun e tij të ndjerë, aktorin e mirënjohur...

Shumë pak drejtues të komunizmit kërkuan falje, gazetari ngre pyetjen: A mjaftojnë vetëm dy?

Gazetari Armand Plaka, në një postim të tijin ka reaguar pas vdekjes së Nexhmije Hoxhës, gruas së ish-diktatorit Enver Hoxha. Ai...

Në sheshin ‘Skënderbej’ dokumentohen krimet e Komunizmit, Shqipëria ZERO të dënuar për aktet monstruoze

Nga XHON METAJNë sheshin “Skënderbej” janë afishuar disa foto dhe shifra ku dokumentohen krimet dhe shkaktarët e këtyre krimeve në shtetet ish-komuniste, pjesë e...

Majlinda Bregu kthehet pas në kohë, publikon FOTON që ju sjell kujtime të hidhura

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu është shpesh aktive në rrjetet sociale. Ndërsa në një postim të fundit ajo është bërë mjaft nostalgjike duke u...

Vdes hetuesi Shyqyri Çoku, këshilltari i PD: Dënimin do t’ia falja…torturat ndaj gjyshit, jo

Vdes Shyqyri Çoku, oficeri i lartë i Sigurimit të Shtetit që ka hetuar dhe torturuar 92 të dënuar, kryesisht politikë. Këshilltari...

Ish-ministri nxjerr dy nenet që qeveria rilindi nga ligjet e komunizmit

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka denoncuar sot se si dy nene të Kodit Penal të ndryshuar nga kjo mazhorancë, janë huazuar nga ligjet...

Të dënuarit gjatë komunizmit, flet kryetarja e AIDSSH: Në dosje kemi gjetur 23 milion faqe

Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve të Sigurimit, Gentiana Sula tregon se si dhe përse kampi i internimit të Tepelenës erdhi në qender të debatiti...

Dita e Kujtesës së Martirëve, publikohet fotoja e tmerrshme e një ekzekutimi në mes të Tiranës

Studiuesi Kastriot Dervishi me anë të një postimi ka reaguar për debatin e hapur në lidhje me heqjen e 20 shkurtit si ditën përkujtimore...

Çmimi Nobel, gazetari “godet” Kadarenë: Pranoje që i ke shërbyer shokut Enver

Sot në orën 14.00 Akademia Suedeze i dha Çmimin Nobel në Letërsi 2017, shkrimtarit Kazuo Ishiguro dhe kjo ka ngjallur reagime në vendin tonë....

Berisha poston tallonin: Çfarë hanin ata dhe çfarë hante populli në diktaturë (Foto)

Ish kryeministri Sali Berisha ka risjellë në vëmendje një tallon ushqimor të vitit 1989, duke treguar diferencën e madhe në ushqime mes popullit të...

Lajmet e fundit