Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
71 %
1.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
12 °
E shtunë, 17 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

komuniste

Basha mesazh për masakrën komuniste: Të shërbejë si një moment reflektimi kombëtar

Kreu i PD, Lulizmi Basha kujton sot 75-vjetorin e masakrës së forcave komuniste ndaj banorëve të Lumës në Buzëmadhë të Kukësit. ...

Deklasifikimi i dokumenteve komuniste, gazetari: Do zbardhen prapaskenat e krijimit të PD-së

Deklasifikimi i qindra mijëra dokumentave dhe dosjeve të periudhës komuniste, për gazetarin dhe ish deputetin socialist Alfred Peza do të nxjerrë shumë të vërteta...

Historiani publikon dokumentin, Nexhimje Hoxha pjesë e Partisë Fashiste?

Historiani Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument që sipas tij tregon se Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit, ka qenë e regjistuar në Partinë Fashiste....

Kudhës, si janë mirëmbajtur me nostalgji parrullat e kohës së Enver Hoxhës (FOTOT nga FATION PLAKU)

“Partia jonë shkon në zgjedhjet e reja e fortë, moderne, e armatosur me vendimet e kongresit të 6-të të saj”; “Sa më shumë të...

Shqiptari që u dënua në komunizëm, festoi për Muhamed Ali

Muhammad Ali ishte boksier. Ai adhurohej si i tillë edhe në Shqipëri. Por në fillim të viteve ‘70, në kuadër të luftës kundër liberalizmit,...

Kim Jong-un shpall të paligjshme dasmat dhe funeralet

Dasmat, funeralet dhe lëvizja e lirë janë ndaluar në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut që po përgatitet për kongresin e parë në 36...

70 vjetori/ Partizani rikthen stemën e komunistëve në fanellë

Me rastin e 70 vjetorit të krijimit të klubit, drejtuesit e Partizanit kanë përzgjedhur stemën e re që do të vendoset në fanella deri...

Fevziu mahnitet nga video e Enver Hoxhës duke ecur: Një nga më të bukurat, kapelet fantastike (Video)

Gjatë emisionit “Opinion” ku diskutohet për disa nga vrasjet më të mistershme në Shqipëri, është transmetuar një video e rrallë e krerëve të regjimit...

Kim Jong-un ekzekuton gjeneralin e ushtrisë së tij pas akuzave për korrupsion

i ushtrisë të Koresë së Veriut është ekzekutuar me akuzën e “korrupsionit”, transmeton agjensia koreane e lajmeve. Gjenerali Ri Young-gil ka qenë shefi...

Intervista e fundit e Nexhmije Hoxhë: Enveri ekzekutimet i ka bërë si burrë shteti

Nexhmije Hoxha për më shumë se 2 orë ka rrëfyer pjesë të rëndësishme nga jeta e saj në emisionin “Dritare” në Vizion Plus. Vejusha...

Lajmet e fundit