Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

komunist

Ndahet nga jeta i dënuari i revoltës së Spaçit, Njazi Bylykbashi

Ndahet nga jeta i burgosuri politik i diktaturës komuniste Njazi Bylykbashi. Ai vuajti për 22 vjet në burgjet komuniste për shkak...

Fletërrufetë komuniste rishfaqen në Tiranë

Në kryeqytetin shqiptar Tiranë, kohët e fundit janë të shumta rrymat politike të cilat qarkullojnë, sidomos mes të rinjve. Një...

Transmetimi i filmave të komunizmit në ekranet shqiptare? Këtë reagim të Ismail Kadaresë ndoshta s’e kishit pritur….

Debati për transmetimin e filmave të regjimit komunist ka sjell reagimin e shkrimtarit të njohur gjirokastrit Ismail Kadare. Në një intervistë, dhënë për Klan...

Kim Jong-un shpall të paligjshme dasmat dhe funeralet

Dasmat, funeralet dhe lëvizja e lirë janë ndaluar në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut që po përgatitet për kongresin e parë në 36...

Arrestohen qindra protestues në prag të vizitës së Obamës në Kubë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara pritet të vizitojë sot Kubën dhe të diskutojë me liderin e saj komunist. Vizita historike e Obamës...

Lajmet e fundit