Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

kompozitor

Një nga figurat më të rëndësishme të muzikës kalsike, kompozitori Aleksandër Peçi feston sot 70-vjetorin

Kompozitori i njohur Aleksandër Peçi feston sot 70-vjetorin e lindjes. Peçi është një nga figurat më të rëndësishme të muzikës klasike shqiptare bashkëkohore. Ai ka...

Kompozitori rrëfen jetën e vështirë në komunizëm: Jetonim me bukë me triskë, por bëhej art. Të gjithë kishim frikë nga diktatura

Kompozitori i njohur, Robert Radoja ka rrëfyer jetën e tij dhe përjetimet e dy sistemeve. Duke kujtuar fëmijërinë, ai ka treguar emrat dhe talentet...

Lajmet e fundit