Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
50 %
1.5kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

KOMPANI

Deklarata për punëtorët nga Bangladeshi, Rama: Punëtori i huaj është diçka normale, nuk jetojmë në bunkerin e Enver Hoxhës

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e tij për kompanitë shqiptare që të marrin punëtorë nga Bangladeshi.Ai tha se kjo është diçka normale që...

Mbyllen lokalet në të gjithë vendin, Rama jep njoftimin për kompanitë prodhuese: Siguroni autobusët e transportit dhe i akreditoni

Kryeministri Edi Rama ka marrë një tjetër vendim pas mbylljes së bareve dhe ambienteve të tjera ku kishte grumbullim njerëzish në qarkun e Tiranës...

Kompania ajrore ofron bileta vetëm 1 dollarë, nuk do e besoni arsyen

Kompania ajrore meksikane Volaris ka nisur një program të quajtur “Ribashkimi familjeve”. Në kuadër të kësaj nisme kompania ofron fluturimin e emigrantëve të Amerikës...

Shehaj publikon dokumentin e 2 viteve më parë, sa ishte oferta e kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren

Ish deputet i PD, Agron Shehaj ka publikaur dokumentin ku tregon se oferta e Kompanisë ANK për ndërtimin e Milot-Balldren në vitin 2017 ka...

Hakerat sulmojnë WhatsApp-in, thirrja e kompanisë për përdoruesit

Disa hakera kanë instaluar në distancë një softuer mbikqyrjeje në telefona dhe pajisje të tjera duke e bërë kështu WhatsApp shumë të cënueshëm. ...

Kompanitë e transportit në protestë, policia shoqëron 5 shoferë

Kompanitë e transportit kanë protestuar mëngjesin e sotëm në Gjirokastër duke bllokuar rrugën. Autobusat e kompanive kanë bllokuar rrugën ndërsa polica...

Ritenderimi i segmentit për Unazën e Re, zbulohen 6 kompanitë në garë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka mbyllur procesin e ofertave të cilat kanë ardhur nga kompanitë për lotin e parë të Unazës së Re. ...

Mungesë e kapaciteteve, probleme teknike dhe vonesa me fluturimet, cilat janë kompanitë  më problematike, ‘Fly Ernest’ numër REKORD anullimesh

Viti 2018 në aviacionin civil europian, konsiderohet si ndër më problematikët në dekadën e fundit sa i përket vonesave dhe anulimeve të fluturimeve. ...

Skandali me falsifikimet, reagon Gjiknuri: I jam drejtuar autoriteteve amerikane, kompania nuk ka marrë asnjë qindarkë

Ministri i Infrastukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka reaguar për herë të parë pas skandalit lidhur me kompaninë që kishte fituar tenderin për ndërtimin...

‘O plako s’ ka vend pune’, Rama përgjigjet nga foltorja e Kuvendit: Ka punë po s’ ka specialistë

Duke folur nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka folur edhe për punësimin ne vend. “O plako s’ ka vende...

Lajmet e fundit