Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

komiteti teknik

Manastirliu diskuton me ekspertët e Komitetit: Në Shqipëri janë përhapur Delta dhe Omicron, domosdoshmëri vaksinimi dhe doza përforcuese

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, është takuar sot me ekspertët e Komitetit Teknik dhe kanë diskutuar për përhapjen e pandemisë së Covid në vendin...

A na mbron vaksina nga “Omicron”? Bino: Kjo kategori njerëzish është më e rrezikuar

Komiteti Teknik i Ekspertëve ditën e sotme ka folur mbi situatën epidemiologjike në vend, teksa ka njoftuar dhe masat e reja. Mjekja Silva Bino është...

“95% e të infektuarve janë të pavaksinuar”, Rakacolli: Duhet të zbatohen masat me rigorozitet

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur ditën e sotme ku kanë folur për situatën ndaj pandemisë. Kryetarja e këtij komiteti, Mira Rakacolli, tha se 95%...

Albana Fico: Është rritur me 5 herë incidenca e infektimeve në dy javë, ja bashkitë më të prekura

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Teknik, Albana Fico, drejtoresha e ISHP bëri me dije se numri i rasteve të reja është rritur me...

Komiteti i Ekspertëve: Masat anti-Covid nuk kanë ndryshuar, rastet e vdekjes kanë shkuar në 1.8%

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur ditën e sotme ku kanë folur për situatën ndaj pandemisë. Kryetarja e këtij komiteti, Mira Rakacolli, u shpreh se...

Rritja e rasteve me Covid, LSI thirrje qeverisë: Thirrni profesionistët!

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili përmes një komenti në rrjetet sociale i bën thirrje qeverisë të marrë masat sa...

Komiteti Teknik ç’orienton qytetarët, ankohet kosovari: Po të hyj nga Maqedonia karantinë 2 javë, po të hyj nga Kosova asnjë gjë

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka publikuar në rrjete sociale një ankesë të një qytetari kosovar, i cili mesa duket është “revoltuar” me politikat...

Komiteti Teknik mori vendimin për hapjen e shkollave, publikohen shifrat e COVID: Ulet numri i të infektuarve në 24 orët e fundit

Ditën e sotme Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi që të hjapë dritën jeshile për hapjen e shkollave, ndërkohë që janë publikuar edhe shifrat e...

Komiteti Teknik i dha “dritën jeshile” shkollave, Evis Kushi: Ja kur do të kthehen gjimnazistët në klasa

Ministrja e Arsmit, Evis Kushi ka reaguar menjëherë pas vendimit të Komitetit të Ekspertëve, të cilët vendosën që të kthehen në pangat e shkollës...

Komiteti Teknik: Nuk ka ndryshim të masave anti-Covid (Çfarë duhet të dini për orarin e lëvizjes dhe mësimin në gjimnaze dhe universitete)

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një konferencë për mediat, duke deklaruar se edhe pasi ka rënie të pozitivitetit të infeksionit, nuk...


Lajmet e fundit