Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

komiteti teknik i eksperteve

Shqipëria heq kufizimet në kufi, s’ka më nevojë për PCR apo certefikatë vaksinimi

Sot futet vendimi i marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve në lidhje me heqjen me heqjen e kufizimeve për të gjithë shtetasit që hyjnë...

Ndryshojnë rregullat, Komiteti Teknik i Ekspertëve tregon se sa ditë do të IZOLOHEN të prekurit me Covid-19

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka ndryshuar disa rregulla sa i përket kufizimeve të Covid-19. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ministrja e Shëndetësisë...

Rekord infektimesh nga Covid, mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Sot do të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve. Bëhet me dije se mbledhja do të mbahet rreth orës 10: 30. Kjo mbledhje e Komitetit Teknik...

Ulja e moshës së vaksinimit? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve, ja masat që priten të merren

Komitetit Teknik i Ekspertëve pritet që të mblidhet ditën e sotme, ku parashikohet të merren masa të reja për uljen e moshës së vaksinimit...

Rakacolli: Vendimi për dozën e tretë tek mosha mbi 60 vjeç dhe vaksinimi i fëmijëve merret nga ekspertët e fushës

Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka deklaruar se situata është e qëndrueshme dhe se për këtë do të vijojë zbatimi i masave...

Covid-19 nuk po kursen as moshat e vogla, mjekja pediatre tregon si paraqitet situata: Kemi patur rritje të rasteve, aktualisht janë 360 fëmijë që…

Mjekja pediatre Xheroxhina Kuli gjatë mbledhjes së sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve bëri me dije se në rradhët e të infektuarëve nga Covid-19...

Vaksinim i detyrueshëm dhe masa të reja anti-Covid? Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve

Komiteti Tekinik i Ekspertëve pritet që të mblidhet ditën e sotme për të folur për situatën e pandemisë. Në mbledhjen që do të mbahet sot,...

Komiteti i Ekspertëve: Masat anti-Covid nuk kanë ndryshuar, rastet e vdekjes kanë shkuar në 1.8%

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur ditën e sotme ku kanë folur për situatën ndaj pandemisë. Kryetarja e këtij komiteti, Mira Rakacolli, u shpreh se...

Komiteti i Ekspertëve: Këto janë QYTETET ku është zbuluar varianti Delta

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur sot, një ditë pasi Ministria e Shëndetësisë konfirmoi prezencën e variantit Delta të koronavirusit në Shqipëri. Ekspertët e Komitetit...

Tomini tregon arsyen pse Rama e dha lajmin e zgjatjes së orarit për muzikën para Komitetit të Ekspertëve: I thamë se…

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ishte e ftuar sot në News24 ku dhe foli për situatën aktuale në vend, lidhur me Covid dhe pandeminë...

Lajmet e fundit