Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

komiteti i helsinkit

Vdekja e Enver Sheshit, Komiteti i Helsinkit: Kërkuam informacione dhe nuk na i dhanë

Vëzhguesit e Komitetit Shqiptar të Helsinik kërkuan informacion tek autoritetet përkatëse lidhur me rrethanat e vdekjes së Enver Sheshit në spitalin e QSUT në...

Vdekja Lear Kurtit, Komiteti Shqiptar i Helsinkit tregon shkeljet: Kur u konstatua gjendja jo e mirë shëndetësore, duhet të dërgohej menjëherë në spital

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar për vdekjen e 32-vjeçarit, Lear Kurti në ambjentet e Komisariatit Nr.3 në Don Bosko. Në një deklaratë për media,...

Komiteti i Helsinkit deklaratë për mbylljen e “Mehmet Akif”: Qeveria të rishikojë vendimin, është i ashpër dhe jo i rregullt

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka nxjerr një deklaratë për mbylljen e Kolegjit Turk “Mehmet Akif Ersoy”, duke vlerësuar se procedurat e autoriteteve nuk përmbushin...

Interpelanca e kërkuar nga Ina Zhupa, përgjigjet Çuçi: Komiteti i Helsinkit u hoq nga komisioni i azilit, i dërguam shkresë dhe nuk u përgjigj

Deputetja demokrate Ina Zhupa ka thirrur në seancën e sotme për interpelancë ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi, për ta pyetur se përse Komiteti Shqiptar...

Komiteti i Helsinkit: Spastrim etnik mbi shqiptarët në Serbi, të ndalohet pasivizimi i adresave

Komiteti i Helsinkit për të drejtat e njeriut në Serbi e ka konsideruar një spastrim etnik me mjete administrative, heqjen e adresave të shqiptarëve...

Komiteti i Helsinkit reagon për vrasjen e Klodian Rashës: Këmbanë ALARMI, të zbardhet ngjarja sa më parë

Drejtoresha ekzekutive e Asamblesë së Komitetit shqiptar të Helsinkit, Erida Skëndaj, e ka cilësuar vrasjen e Klodian Rashës si këmbanë alarmi për sistemin e...

‘Ligj antikushtetues’, Meta ‘nuk i ndahet’ KÇK-së, ripublikon konkluzionet e Komitetit Shqiptar të Helsinkit

Presidenti Ilir Meta vijon "përplasjen" virtuale me mazhorancën. Përmes një postimi në rrjetin social 'Facebook', Meta ka publikuar deklaratën e Komitetit...

Ankesa te Komisioneri, Komiteti i Helsinkit fiton betejën e parë për procesin e vettingut

Komiteti Shqiptar i Helsinikit (KShH) fiton betejën e parë në kuadër të transparencës së kërkuar për publikun për procesin e Vettingut. Pas ankimimit...

Lajmet e fundit