Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

komisioni

Mbaruan hetimin për Ilir Meten, komisioni ia shtron me peshk e verë në restorantin e Tiranës (DHE DEPUTETËT E SHKELIN LIGJIN)

Ditën e djeshme u zhvillua mbledhja e dytë e Komisionit të Posaçëm Hetimor, i cili kërkon shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. ...

Shkarkimi i Metës/ Zbardhet PLANI i Komisionit të Hetimit: Hapat që do të ndiqen

Komisioni Hetimor i ngritur për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka bërë publik planin paraprak të hetimit. Komisioni ka vendosur të...

Mblidhet komisioni për shkarkimin e Metës, zgjidhet sekretarja (EMRI-DETAJE)

Është mbajtur sot mbledhja e parë e Komisionit të Posaçëm Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mbledhja u drejtua nga kryetari Ulsi Manja....

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, PS cakton anëtarët (LISTA ME EMRAT)

Partia Socialiste cakton anëtarët e Komisionit të Posaçëm Hetimor i cili do të shqyrtojë shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mësohet se...

Ndryshon Komisioni i Reformës Zgjedhore, futen anëtarë Hajdari dhe Gjoni, përfaqësues edhe nga partia e Astrit Patozit

Kuvendi ka ndryshuar formulën e Reformës Zgjedhore. Ky ndryshim vjen pas negociatave me deputetët e opozitës së re, duke përfshirë kështu në komision edhe...

Rudina Hajdari dhe dy deputete të LSI shkojnë në mbledhjen e Komisionit të Integrimit (Zbulohet kërkesa për Ramën)

Teksa nuk pranoi të dorëzojë mandatin, deputetja Rudina Hajdari vijon punën e saj rregullisht. Hajdari ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të...

Akademia e Shkencave në zgjedhje të reja, ngrihet komisioni (EMRAT-VENDIMI)

Akademia e Shkencave organizon zgjedhjet për strukturën drejtuese.   ASH ka publikuar vendimin lidhur me këtë, ku ndër të tjera bën...

Debate te Komisioni i Ligjeve, nxehet keq Balliu: Jeni bo palaço

Debate të nxehta ka pasur sot mbledhja Komisionit të Ligjeve, ku anëtarët e opozitës kanë bllokuar punimet. Ndërsa kryetari i Komisionit Ulsi Manja kërkon...

Batutat në Komision, Grida Duma: Këta s’janë as burra. Deputeti i PS: Ku e ke provuar burrërinë e këtyre ti (Debati)

Në Komisionin e Punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë nuk kanë munguar as replikat mes deputetëve të PD dhe atyre të PS-së. ...

Zgjedhjet në PD, komisioni i operacioneve elektorale bën një njoftim të minutës së fundit

Në orën 08.00 ka nisur votimi për zgjedhjen e kreut të ri të PD. Gara po zhvillohet mes Lulzim Bashës dhe Eduard Selamit. ...

Lajmet e fundit