Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

komisioni

Kryebashkiakja e Durrësit braktis Komisionin për inceneratorët, Jorida Tabaku paralajmëron kallëzim penal: Refuzoi të dëshmonte!

Emiriana Sako, kryebashkiake e Durrësit ka braktisur pak më parë Komisionin Hetimor për inceneratorët që po mbahet në Kuvend. Ajo është përgjigjur për afro...

Grupi i Rithemelimit ngre Komision për referendumin e shkarkimit të Bashës, kryetare zgjidhet Albana Vokshi, ja cilët janë anëtarët

Komisioni i Rithemelimit të PD ka ngritur sot një Komision për organizimin dhe drejtimin e procesit të referendumit të shkarkimit të Lulzim Bashës. Kryetare...

Ky është Komisioni që do drejtojë punimet e Kuvendit të PD, në krye Belind Këlliçi

Formohet komisioni me katër anëtarë që do të drejtojë punimet e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, të thirrur nga Sali Berisha. Komisioni do drejtohet nga...

700 milionë euro borxh, Ibrahimaj në Komision: Na duhen për të paguar huan e marrë më herët

Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ekonomisë,ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ka listuar të gjitha arsyet se pse Shqipëria po merr...

Marrëveshja me Pfizer, Rushaj debat me Shalsin: Po na hiqni fjalën, bëni transparencë

Po mbahet Komisioni për Ekonominë dhe Financa, ku saktësisht po diskutohet për marrëveshjen me kontratën Pfizer. Gjatë diskutimit ka pasur edhe një përplasje mes kryetarit...

Mblidhet për herë të parë Komisioni për raportin e Dick Marty, Ulsi Manja bën një sqarim të rëndësishëm

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja  e parë e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty. Në prezantimin e parë,...

Parlamenti voton Komisionin për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ-së (EMRAT)

Parlamenti ka votuar gjatë ditës së sotme Komisionin për zgjedhjen e anëtarëve të KQZ. Komisioni është miratuar me 95 vota pro,...

Hajdari pas mbledhjes së Komisionit: Kemi rënë dakord, vetting për të gjithë kandidatët për deputetë dhe kryetarë bashkie

Pas mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore ka foluar për mediat Rudina Hajdari, e cila ka thënë se ka propozuar që të kalojnë në...

BE-Shqipëri, një grek zgjidhet në krye të Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asocimit

Manolis Kefalogiannis, eurodeputet grek i Demokracisë së Re, është zgjedhur në krye të Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asocimit midis Bashkimit Europian dhe Shqipërisë. ...

Nis mbledhja e Komisionit për shkarkimin e Metës, Manja prezanton PLANIN e hetimit  

Ka nisur mbledhja e Komisionit të Posaçëm Hetimor, i cili kërkon shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Menjëherë pas fillimit të mbledhjes...

Lajmet e fundit