Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

komisioni

E akuzoi se nuk përfshiu kërkesën e tij në axhendë, Açka i përgjigjet tenorit të çadrës së Bashës

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, i ka kthyer përgjigje tenorit të Lirisë Rudin Sata në lidhje me akuzat dhe pyetjet e ngritura nga...

Braçe me propozim tek Komisioni Ekonomisë: Të kryhen kontrata mes grumbulluesve dhe fermerëve, kush s’paguan brenda 60 ditësh…

Deputeti Erion Braçe ka folur tek Komisioni i Ekonomisë për vështirësitë që hasen bujqit. Braçe në këtë komision ka propozuar që mes kompanive të grumbullimit...

VIDEO/ Paralajmëron largimin? Braçe del i revoltuar nga Komisioni: Mjaft, s’ja vlen më! S’kam pse të jem i pari, kur bujqit janë të fundit

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka dalë i revoltuar nga Komisioni i Ekonomisë ku u shpërndanë 30 miliardë lekë. Përmes një postimi në “Facebook”,...

Raporti i KE për Shqipërinë: Reformat kanë ecur, korrupsioni mbetet shqetësim serioz

Komisioni europian vlerëson ecurinë Shqipërisë në rrugën e reformave që lidhen me procesin e integrimit, duke theksuar se ajo duhet të përparojë më tej...

Nis punën Komisioni për Reformën Territoriale, Dhurata Çupi: U synua ulja e numrit të zyrtarëve lokalë, nga 19 mijë që ishin sot kemi 39...

Komisioni për Reformën Territoriale ka nisur zyrtarisht punën mesditën e kësaj të mërkure. Dy bashkëkryetaret janë Dhurata Çupi nga Partia Demokratike dhe Anila Denaj...

Opozita kërkon llogari për zjarrin në Komisariatin nr.5: Të thirren Drejtori i Burgjeve dhe Ministri i Brendshëm! Një i ri humbi jetën atje

Deputetja e PD Dhurata Çupi, ka kërkuar që ministri i Brendshëm, Avokati i Popullit dhe Drejtori i Burgjeve të japin llogari para Komisionit për...

Rama në Komision, Berisha: T’i tregoj unë 430 mln eurot, vjedhja është monstruoze

Ish-kryeministri Sali Berisha mbrëmjen e sotme ndodhet në Spitalla të Durrësit aty ku dhe po prezanton kanddiatin e “Shtëpisë së Lirisë” për zgjedhjet e...

“Mu bëre si Ilir Meta me qetësi e dashuri”, Rama përplaset me Tabakun, kryetarja e Komisionit: Uleni zërin dhe mos më thuaj mua pusho...

Kryeministri Rama dhe kryetarja e Komisionit për Inceneratorët, Jorida Tabaku, kanë debatuar ashpër me njëri-tjetrin, në punimet që po mbahen në këto momente në...

Debati Bushati-Agaçi: Ka dhënë urdhër Rama që të kontrolloni sekretarët e Ministrive? Zyrtari i lartë: Nuk merrem me legjenda urbane!

Engjëll Agaçi, sekretari i përgjithshëm i Këshillit të Ministrave është duke dhënë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Ai është pyetur nga...

ARMANDO SUBASHI përballë Komisionit për INCENERATORËT: Kam folur me Klodian Zoton në telefon për mbetjet (PYETJE – PËRGJIGJE)

Kryetari i Bashkisë së Fierit Armando Subashi ishte dje përpara deputetëve të komisionit hetimor parlamentar për inceneratorët dhe tha se ai nuk mund tu...

Lajmet e fundit