Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

komisioni per reformen ne drejtesi

Do falimentonin shtetin, Komisioni i Reformës në Drejtësi konteston superpagat e gjyqtarëve

Komisioni i posaçëm për Reformën në Drejtësi konteston pagat, bonuset dhe pensionet tepër të larta të prokurorëve dhe gjyqtarëve. Fatura e...

Nis mbledhja e Komisionit për Reformën në Drejtësi

Ka nisur sot rreth orës 10:20 mbledhja e Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Puna e Komisionit do të fokusohet në...

Komisioni për Reformën në Drejtësi mblidhet të mërkurën për “Vettingun”

Komisoni i Posaçëm i Reformës në Drejtësi do të mblidhet të mërkurën në orën 10:00 për tu njohur me vërejtjet e misionit të EURALIUS...

Shihni ç’bëjnë anëtarët e komisionit të reformës, sikur nuk “takoheshin” për 4 ditë

Dhe ndërkohë që duke filluar nga dita e hënë, për katër ditë, ishin deputetë që as nuk donin të shihnin njëri tjetrin në sy,...

Zyrtare/ Bie konsensusi, sot në Kuvend rrezikohet seriozisht miratimi i reformës në drejtësi

Bie konsensusi për reformën në drejtësi. Ora 23:55 ishte afati i fundit që Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi t’i dorëzonte Kuvendit draftin...

Zyrtare/ Bie konsensusi, sot në Kuvend rrezikohet seriozisht miratimi i reformës në drejtësi

Bie konsensusi për reformën në drejtësi. Ora 23:55 ishte afati i fundit që Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi t’i dorëzonte Kuvendit draftin...

Ndërkombëtarët nuk i kthehen më negociatave: Kërkesat e Bashës të papranueshme

Kryetarët e tri partive politike vendosën të rinisnin negociatat mes ekspertëve për të gjetur një marrëveshje për reformën në drejtësi, por këto negociata po...

Ambasada e SHBA pro miratimit të draftit për “Drejtësinë”: Deputetët ta votojnë në Kuvend

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përshëndetur miratimin e projekt-amendamenteve kushtetuese nga Komisioni i Drejtësisë. Në deklaratën e ambasadës thuhet se paketa...

“Drejtësia”/Bylykbashi: Mazhoranca do sistem kapës. Xhafaj: Besoj se do reflektoni

Ka përfunduar mbledhja e radhës e Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi përpara mediave...

Oerd Bylykbashi zëvendëson Eduard Halimin në Komisionin e “Drejtësisë”

Oerd Bylykbashi do të jetë nënkryetari i ri i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi. Bylykbashi do të zëvendësoj në këtë post demokratin...

Lajmet e fundit