Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

komisioni i venecias

Komisioni i Venecias jep “OK” për zgjatjen e afateve të “vettingut” deri në 2024-ën

Komisioni i Venecias rekomandon shtyrjen e afateve të organeve të vettingut deri në vitin 2024. Mandatet e komisioneve të vettingut përfundojnë në qershor të 2022,...

Komisioni i Venecias i përgjigjet Kuvendit: Zgjatja e afateve të vettingut është në përputhje me standardet

Draft-opinioni i Komisionit të Venecias ka mbërritur në Tiranës. Mësohet se Komisioni ka dhënë opinionin e vetë për zgjatjen e mandatit të dy organeve...

Kuvendi shkon në dyert e Venecias për afatet e vettingut, socialistët votojnë pro, abstenon vetëm Fatmir Xhafaj; Do ndihmojnë dhe SHBA e BE

Këshilli i Legjislacionit në Kuvend, i është drejtuar Komisionit të Venecias, duke kërkuar opinion për zgjatjen e afateve të organeve të vettingut. Deputetët socialistit...

Edi Rama pas Kryesisë: PS do hapet për prurje të reja, s’ka më punësime nga deputetët! Pyesni Ilir Metën për zgjedhjet në bashkitë pa...

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, që është mbajtur mëngjesin e kësaj të premteje. Ai ka...

Komisioni i Venecias: Presidenti NUK kishte të drejtë të shtynte zgjedhjet e 30 qershorit, bojkoti NUK mund të kthehej në levë të partive për...

Komisioni i Venecias ka nxjerr draft-opinionin për zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Sipas këtij dokumenti, zgjedhjet edhe pse u bënë me një forcë politike...

Gjykata Kushtetuese kërkoi opinionin e Venecias, caktohet DATA: Ja kur do të vendoset për “fatin” e zgjedhjeve të 30 qershorit 2019

Gjykata Kushtetuese vendosi tre javë më parë t’ia dërgonte Komisionit të Venecias çështjen e 30 Qershorit 2019. Vetë ky institucion deklaroi se ky ishte...

“Kurrë më votime moniste në Shqipëri”, Ilir Meta: Më 30 qershor 2019 shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes

Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale ka listuar 10 arsye që sipas tij bënë që zgjedhjet lokale të 30 qershorit të...

Mero Baze komenton vendimin e “Kushtetueses” për zgjedhjet e 30 qershorit: Komisioni i Venecias e ka dhënë një vendim, gjyqtarët ose janë injorantë, ose...

Gjykata Kushtetuese vendosi që t’i drejtohej Komisionit të Venecias përsa i përket kërkesës së kryebashkiakes së Shkodrës Voltana Ademi, e cila kërkoi që zgjedhjet...

“30 qershori” në “duart” e Komisionit të Venecias, gazetari kritika “Kushtetueses”: Vdiq ende pa lindur akoma, gjykatësit u frikësuan dhe shitën përgjegjësinë

Gjykata Kushtetuese vendosi ditën e djeshme t’i drejtohej Komisionit të Venecias përsa i ëprket çështjes së zgjedhjeve të 30 qershorit 2019, pasi kryebashkiakja e...

Voltana Ademi kërkoi paligjshmërinë 30 qershorit, Kushtetuesja PEZULLON gjykimin, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Gjykata Kushtetuese ka vendosur pas një seance maratonë me shumë ndërprerje ditën e sotme, që të pezullojë gjykimin për “30 qershorin”. Voltana Ademi si...


Lajmet e fundit