Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

komisioni i pavarur i kualifikimit

“Arta Marku e kaloi Vitingun, ylli i fatit i buzëqesh nga dritarja e Kryeministrisë”, ironizon Bylykbashi

Nënkryetari i Komisionit të Ligjeve, Oerd Bylykbashi ironizon në Facebook Prokuroren e Përgjithshme të përkohëshme Arta Marku, dhe procesin e vettingut ndaj saj. ...

Si ka ndryshuar pasuria e gjyqtares Alma Brati, borxhlie te tezja për blerjen e apartamentit 80 mijë euro

Skeda e pasurisë së deklaruar të gjyqtares Alma Brati për vitet 2007-2017. Ky raport është prodhuar nga BIRN pas administratimit të deklaratave të...

Gjyqtari Laze: Jam kërcënuar nga kriminelët, KPK të ketë shumë kujdes

Gjyqtari Artan Laze iu nënshtrua sot procesit të Vetingut nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, në një seancë ku ai tha se ishin shtrembëruar...

Gjyqtari i Apelit të Tiranës përballë KPK: Zbardhet skeda e pasurisë së Ilir Toskës

Ky raport është prodhuar nga BIRN pas administratimit të deklaratave të pasurisë së këtij subjekti nga Inspektoriatin i Lartë i Deklarimit dhe Kontrolli...

Dy gjyqtarë dhe një prokuror që do përballen me Vettingun javën e ardhshme (EMRAT)

Dy gjyqtarë dhe një prokuror do të përballen me Vettingun në seancat dëgjimore të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në datat 1,...

Gjyqtarja del të enjten para KPK-së, pasurua e saj ka pësuar RËNIE

Prej 16 vitesh gjyqtare në Gjykatën e Tiranës, Manjola Xhaxho është bërë pjesë e listës prioritare të vetingut për shkak të kandidimit të saj...

Gjyqtarë e prokurorë ‘të djegur’ nga Vettingu, nuk do punojnë dot as…

Një sërë gjyqtarësh e prokurorësh janë larguar tashmë nga sistemi i drejtësisë dhe të lista pritet të bëhet edhe më e madhe. ...

Publikohet video: Dikur kandidat i G99, sot anëtar i KPK të Vettingut

Ish kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook një video të vitit 2009, kur anëtari i sotëm i Komisionit të...

Tjetër gjykatës në ‘sitën’ e Vetting-ut, ja kush është (EMRI)

Besim Trezhjeva mësohet se do të jetë edhe gjykatësi i rradhës, i cili do të kalojë në sitën e Vetting-ut. Seanca...

Ankimohet vendimi i KPK për ndërprerjen e Vettingut për Adriatik Llallën

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për ndërprerjen e vettingut ndaj ish kryeprokurorit Adriatik Llalla. Llalla...

Lajmet e fundit