Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
9 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

komisioni i pavarur i kualifikimit

U përball pa probleme me vetingun, KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren Iliriana Olldashi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Krimeve të Rënda, Iliriana Olldashin. Ajo u përball të hënën më...

KPK shkarkon prokurorin Shkëlzen Cena, probleme me të tre kriteret

KPK njoftoi të premten se kishte vendosur të shkarkonte prokurorin Shkëlzen Cena, pasi e gjeti atë me probleme në të tre kriteret. Cena i...

Nga problemet me pasuritë deri te denoncimet e publikut, gjyqtari i Apelit të Krimeve të Rënda përballë KPK

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) po mban seancën dëgjimore për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, Dhimitër Lara. ...

Prokurori Koça me 8 apartamente, KPK: I ka përfituar ligjërisht

Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koca, i cilësuar nga mediat si “prokurori biznesmen” për shkak të pasurisë prej 8 apartamentesh, 2 garazhe dhe...

VETTINGU/ Sot VENDIMI për Prokurorin e Tahirit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të shpallë ditën e sotme vendimin për Gentjan Osmanin prokurorin e Krimeve të Rënda, njëherësh zv. drejtues i...

U akuzua për falsifikim, Prokuroria nis verifikimin për komisionerin e Vettingut

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike ndaj anëtarit të KPK-së Lulzim Hamitaj se ka falsifikuar dokumentin për mbrojtjen e gjuhës...

E “këputi” vetingu, reagimi epik i gjyqtarit

Ervin Metalla, gjyqtari i Apelit të Tiranës u shkarkua sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Disa probleme me transaksionet e...

Berisha: Prokurori Gentian Ternova u shkarkua vetëm se ishte nga veriu

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon Komisionin e Pavarur të Kualifikimit se shkarkoi prokurorin Genian Ternova për shkak të origjinës së tij nga veriu i...

U shkarkua nga KPK, gjyqtari nxjerr zbuluar socialistët: Kishim bërë pakt bashkë. Më premtove se…

Artan Laze, gjykatësi i shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pasi nuk arriti të justifikonte dot pasurinë ka zbuluar një detaj “bombastik”. ...

“Arta Marku e kaloi Vitingun, ylli i fatit i buzëqesh nga dritarja e Kryeministrisë”, ironizon Bylykbashi

Nënkryetari i Komisionit të Ligjeve, Oerd Bylykbashi ironizon në Facebook Prokuroren e Përgjithshme të përkohëshme Arta Marku, dhe procesin e vettingut ndaj saj. ...

Lajmet e fundit