Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Komisioni i Ligjeve

Komisioni i Ligjeve miraton 5 nismat e PD-LSI, SPAK do të hetojë krimet zgjedhore

Komisioni i Ligjeve ka miratuar 5 nismat e PD-LSI për krimin zgjedhor, ashtu siç ishte rënë dakord në Këshillin Politik. Por,...

Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Metës për ‘Gjendjen Civile’, vetëm një deputet votoi pro

Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për kthim në Kuvend të ligjit për ‘’Gjendjen Civile’’. Gjatë seancës...

Asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Komisioni i Ligjeve miraton draftin e ri të Partisë Socialiste, opozita nuk merr pjesë

Komisioni i Ligjeve ka miratuar formulën e re të propozuar nga Damian Gjiknuri për hapjen e listave me një renditje të diktuar nga kryetari...

Komisioni i Ligjeve miraton vendimin për garimin e kryetarit të partisë në 4 qarqe njëherësh

Ditën e sotme Komisioni i Ligjeve ka miratuar me shumicë vtash vendimin për mundësinë e kandidimit të kreut të partisë në 4 qarqe të...

Bojkoti në Komisionin e Ligjeve, Murrizi: Nëse hapen listat pranojmë edhe draftin e Bashkimit Sovjetik

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka folur pas bojkotit që opozita i bëri Komisionit të Ligjeve. Ai është shprehur se ata...

Kthesë e papritur, ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk do të diskutohen në Komision, nuk do të votohen as të enjten

Ndryshimet e Kodit Zgjedhor nuk do të diskutohen ditën e pasnesërme në Komisionin e Ligjeve. Newsbomb.al gjithashtu mëson se këto ndryshime...

Komisioni miraton ndryshimet në Kushtetutë: Deputetët do zgjidhen me lista të hapura, ndalohen koalicionet

Miratohen ndryshimet Kushtetuese në Komisionin e Ligjeve. Në Kushtetutë do të shkruhet që deputetët do të zgjidhen me lista të hapura...

Nis mbledhja në Komisionin e Ligjeve, opozita parlamentare kërkon ndryshimin e sistemit dhe hapjen e listave (VIDEO-LIVE)

Ka nisur mbledhja në Komisionin e Ligjeve, në të cilin opozita parlamentare do të ëkrkojë ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe listat e hapura. ...

Komisioni i Ligjeve miraton zgjatjen e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore, do të vazhdojë deri në 23 qershor

Komisioni i Ligjeve ka miratuar zgjatjen e gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore, pasi qeveria kërkoi pëlqimin e Parlamentit për shtyrjen deri në 23 qershor. ...

‘Kush thyen karantinën, gjobë deri në 3 vjet burg’, Komisioni i Ligjeve miraton ndryshimet në Kodin Penal

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot ndryshimet në Kodin Penal për shkelësit e karantinës gjatë COVID-19. Mësohet se kundër ndryshimeve ka votuar vetëm deputeti...

Lajmet e fundit