Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
9 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

KOMISIONI I JASHTEM

Komisioni i Jashtëm voton protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Komisioni i Jashtëm miratoi projektligjin për ratifikimin e protokollit të Traktatit të Atlantikut Verior për aderimin e Republikës së Maqedonisë se Veriut, në Nato....

“Dy ambasadorët tanë nuk kanë lidhje me Sistemin Diplomatik”, Shehu thirrje Metës: Duhet të thuash fjalën tënde

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka reaguar pas diskutimeve në Komisionin e Jashtëm në lidhje me trupën diplomatike shqiptare, teksa ka shtuar se...

Dëgjesë me Metën për paktin me Greqinë, mbërrijnë në presidencë anëtarët e Komisionit të Jashtëm

Ditën e sotme presidenti Ilir Meta pritet të japë sqarime sa i takon marrëveshjes për detin me shtetin grek. Anëtarë të...

SHERR në Komisionin e Jashtëm, opozita kërkon të PËRZERË Bushatin: Ministri s’ka kohë të dëgjojë, s’kemi ç’e duam (REPLIKAT)

Përplasje mes opozitës dhe përfaqësuesve të mazhorancën në Komisionin e Jashtëm Parlamentar ku po zhvillohet një seancë dëgjimore me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati...

Ambasadori i Shqipërisë në Prishtinë raporton në Komision: Marrëdhëniet Kosovë-Serbi kanë shkuar në zero

Ambasadori i Shqipërisë në Prishtinë, Qemal Minxhozi ka raportuar sot në Komisionin e Jashtëm të Kuvendit, për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. ...

Kush ia jep sekretet Berishës? Dade debaton dhe thotë emrin në komision

Në arenë debati është kthyer mbledhja e Komisionit të Jashtëm në Kuvend ku rrjedhja e informacionit për arrestimin e Arben Frrokut në Hollandë është...

Lajmet e fundit