Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Komisioni i Ekonomise

PD-ja ‘masakron’ qeverinë: 120 milionë € vetëm për miqtë e Ramës, asnjë rritje rroge

Partia Demokratike sulmon ashpër qeverinë për miratimin e dhënies së 120 milionë € për disa prej biznesmenëve më të fuqishëm në vend, ndërsa nuk...

Jo lehtësime bizneseve që kapen me produkte të skaduara, Komisioni i Ekonomisë rrëzon projektligjin për faljen e gjobave (DEBATI PRO-KUNDËR)

Komisioni i Ekonomisë rrëzoi sot ligjin për faljen e gjobave nga AKU për bizneset që u kapën me mallra të skaduara. ...

Lufta për kreun e KLSH, komisioni i Ekonomisë ‘rrëzon’ Metën, hapet rruga për një tjetër kandidaturë, ajo e deputetit të PS

Kandidatura e dytë e propozuar nga Presidenti i republikës në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit, emri i Bahri Shaqirit, u rrëzua sot...

Mazhoranca subvencionon injorancën!

“Mazhoranca subvencionon injorancën!” Kështu shkruan nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë Jorida Tabaku referuar vendosjes së TVSH-së prej 6% për shtëpitë botuese. ...

Meta e ktheu në Kuvend, Komisioni i Ekonomisë rrëzon dekretin për buxhetin

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e presidentit të Republikës Ilir Meta për buxhetin 2019, pasi ky i fundit e ktheu në Kuvend. ...

Komisioni i Ekonomisë po shqyrton dekretin e Metës, opozita ‘bojkoton’ mbledhjen

Ndërkohë që Kuvendi është mbledhur në seancë paralamentare, njëkohësisht është mbledhur edhe Komisioni i Ekonomisë. Komisioni i Ekonomisë po diskuton kthimin...

Mblidhet Komisioni i Ekonomisë, deputetët e opozitës e bojkotojnë! Kush është skenari?

Ka filluar mbledhja e Komisionit të Ekonomisë. Në komision është duke u diskutuar lidhur me sistemin e taksave vendore por opozita...

Jorida Tabaku: Ja dokumentat autentikë që ndalojnë tjetërsimin e pronës së Teatrit kombëtar (Në total 74377.17 monedha floriri)

Jorida Tabaku publikoi dokumenta autentike të vitit 1938, që siç u shpreh ajo ndalojnë tjetërsimin e pronës tek Teatri Kombetar. Tabaku i paraqiti dokumentat...

I zuri tërmeti në mbledhje, prapaskena mes deputetëve! Spaho shan Enverin, Dhima: Ta ktheu reston, të tundi mirë

Tërmeti i fuqishëm, i gjeti disa deputetë të mazhorancës dhe opozitës në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, të cilën u detyruan ta...

Braçe përplaset me Balliun, nxehet dhe mbyll mbledhjen: Ooo të fala kujt të dush (REPLIKAT- VIDEO)

Kreu i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe është detyruar të mbyllë mbledhjen pasi është përplasur me deputetin e PD Klevis Balliu i cili i...

Lajmet e fundit