Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

komisioni hetimor

Ahmetaj në Komisionin Hetimor: Kam qenë “gardiani” më i mirë i buxhetit, jam ministri më konservator i Financave

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, është shprehur mbrëmjen e sotme në Komisioninn Hetimor pë rinceneratorëty se ai ka qenë ministri më konservator dhe gardiani...

Armando Subashi në Komisionin Hetimor: Falenderoj publikisht qeverinë, investimi për inceneratorin e Fierit mbylli fusha plehrash 50 vjeçare

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi, teksa dëshmonte në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ka falenderuar publikisht qeverinë për investimin në inceneratorin e Fierit. Ai u sdhp[reh...

Ministrja Balluku në Komisionin për Inceneratorët: Janë bërë të gjitha auditet financiare dhe teknike! Nuk keni shpikur rrotën, s’e dija që merreshit me metafora

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, është duke dëshmuar në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ku i është përgjigjur pyetjeve të anëtarit të Komisionit,...

Ish-ministri i Financave dëshmon në Komisionin Hetimor, Shkëlqim Cani: Refuzuam inceneratorin e Elbasanit, procedura s’përputhej me ligjin

Ish-ministri i Financave Shkëlqim Cani ka dhënë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Në fjalën e tij Cani tha se në periudhën...

“Pusho, pushooo”, Tabaku dhe Felaj përplasen ashpër: Je shembulli më i shëmtuar, do përjashtohesh nga mbledhja (E PLOTË)

Një përplasje e ashpër është zhvilluar në komisionin hetimor mes deputetes socialiste, Ermonela Felaj dhe nënkryetares që është dhe kryetarja e komisionit, Jorida Tabaku. Debati...

Basha për inceneratorët: Disa qanin në Komisionin hetimor nga frika, koka e grupi është Rama

Kreu i PD, Lulzim Basha po mbanë një konferencë me gazetarët ku po flet për aferën e inceneratorëve. Ai tha se në Komisioni hetimor për...

Dëshmon administratori i inceneratorit të Fierit, “zhduket” Ariola Kodra e Tiranës, Tabaku: Hajde përgjigju, ose do paraqitesh me Polici

Loran Dusha, administrator i inceneratorit të Fierit ka dhënë sot dëshminë e tij në Komisionin Hetimor të ngritur nga opozita në Kuvend. Për shumë...

Lot dhe debate për inceneratorët/ Dëshmitarja preket në Komision, socialistët kërkojnë të mos flasë sepse ka qenë në SPAK

Komisioni hetimor për inceneratorët po mban seancën e radhës edhe këtë të mërkurë. Në listën e personave që do pyeten si dëshmitarë janë 15...

Edmond Spaho largohet PAPRITUR nga Komisioni për Inceneratorët dhe merr vendimin “drastik”: Nuk do të ketë rezultat, nëse nuk ndryshohet ligji unë nuk…

Deputeti dhe përkrahësi i ish-kryeministrit Sali Berisha, Edmond Spaho, ditën e sotme është larguar nga mbledhja e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, pasi sipas tij...

Tabaku i thotë se e ka rrogën 9 milionë, ish-administratori i inceneratorit të Fierit habitet: Seriozisht?! Më jepni lekët se mi kanë vjedhur, merre...

Në Komisionin Hetimor për impiantet e trajtimit të mbetjeve urbane, ka qenë i pranishëm për të dëshmuar Arenc Myrtezani, ish-administrator i Inceneratorit të Fierit. Kryetarja...

Lajmet e fundit