Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
2.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

komisioni hetimor

Ish-ndihmësja e Shtëpisë së Bardhë dëshmon në komisionin hetimor për sulmin e 6 janarit

Cassidy Hutchinson, ndihmëse në Shtëpinë e Bardhë gjatë mandatit të ish-Presidentit Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur të martën përpara komisionit të Dhomës...

Rrëzuan kërkesën e grupit të Alibeaj, Balla: Nuk ka prova për Komision Hetimor! Opozita po të dojë ka mjete të tjera

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla ka thënë se kërkesa e deputetëve të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj, për ngritjen e një Komisioni Hetimor...

PS rrëzoi Komisionin Hetimor për herë të 3-të, reagon Aliebaj: Skemë korruptive, u shkel Kushtetuta

Enkelejd Alibeaj, kreu i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend, ka reaguar pasi mazhoranca socialialiste rrëzoi kërkesën e deputetëve të tij për ngritjen e...

“Komision Hetimor për investimet strategjike”, Balla i përgjigjet Alibeajt dhe hedh akuza për PD: Përpjekje për falsifikim firmash

Me debat ka nisur seanca plenare në Kuvend, pasi Enkelejd Alibeaj ka kërkuar që në rend dite të futet për diskutim Komisioni Hetimor për...

PS rrëzoi kërkesën për komisionin për investimet strategjike, Alibeaj: Është skandal i madh, ndaj i largohen si djalli

Kryetari i Grupi Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, pas përfundimit të mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve në një prononcim për mediat theksoi edhe...

Komision Hetimor për Investimet Strategjike, Konferenca e Kryetarëve rrëzon kërkesën e Alibeajt

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka bërë me dije se në konferencën e kryetarëve ditën e sotme opozita ka marrë...

Opozita kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor për investimet strategjike, Bardhi: Shqiptarët do shohin sesi pronat publike po ndahen te familjarët e ministrave

Opozita ka dorëzuar ditën e sotme kërkesën për ngritjen e një Komisioni Hetimor për të kontrolluar mënyrën e zbatimit të ligjit për investimet strategjike. Kërkesa...

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e deputetëve të PD: Nuk ka Komision Hetimor për Becchettin! (Vendimi i plotë)

Gjykata Kushtetuese njofton se nuk ka pranuar kërkesën e deputetëve të PD, për ankimimin e ngritjes së Komisionit Hetimor për të ashtuquajturën "çështja Becchetti"....

Raporti final për inceneratorët, Tabaku tregon si kanë operuar koncesionarët: Skemë pastrimi parash, ja si dolën jashtë Shqipërisë

Kryetarja e Komisionit Hetimor, Jorida Tabaku është duke prezantuar raportin final për atë që demokratët e quajnë "afera e inceneratorëve". Ajo ka treguar se...

Përfundon pas 10 orësh dëshmia e Ramës në Komisionin Hetimor, kryeministri e mbyll me debatin e fortë me Tabakun: Jeni turp aritmetik dhe katastrofë...

Ka përfunduar pas 10 orësh dëshmia e kryeministrit Rama në Komisionin Hetimor për inceneratorët. Komisioni u mbyll me debate të forta mes Ramës dhe...

Lajmet e fundit