Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

KOMISIONI EVROPIAN

Komisioni Evropian kërkon shtyrjen e hapjes së kufijve deri më 15 qershor

Komisioni Evropian ditën e djeshme  u bëri një kërkesë vendeve anëtare të BE-së dhe Europës për të zgjatur ndalimin e udhëtimit deri në 15...

Komisioni Evropian për Bujqësinë miraton paketën: 5000 euro për fermerët dhe deri në 50,000 euro për çdo ndërrmarrje bujqësore

Komisioni Evropian për Bujqësi publikoi ditën e sotme paketën për të mbështetur më tej sektorët e bujqësisë të cilat janë prekur nga kriza e...

KE rrëzoi kërkesën për rikthimin e vizave për Shqipërinë, reagon ambasada holandeze

Ambasada holandeze ka reaguar pasi Komisioni Evropian i rrëzoi kërkesën për rikthimin e vizave për Shqipërinë. Ambasada deklaron se do të...

VIZAT për shqiptarët/ Rama i përgjigjet Hollandës i rrethuar nga gratë

Ndërsa Komisioni Evropian ka filluar vlerësimin për pezullimin e vizave në BE për shtetasit e Shqipërisë, me kërkesë të Hollandës, kryeministri Edi Rama është...

Situata nuk duket rozë për SHQIPERINE/ Çfarë do të raportohet në 29 maj nga Komisioni Evropian (SHERRI POLITIK DEMTOI PROCESIN)

Komisioni Evropian do të prezantojë raportin vjetor të progresit për në BE të vendeve candidate të mërkurën e ardhshme në 29 maj. ...

KOMISIONI EVROPIAN: Po ndjekim procedurën e Aeroportit të Vlorës dhe Air Albania… Përgjigja, pas letrës së europarlamentarit të PPE

Komisioni evropian anoncoi nëpëmjet një letre duke iu përgjigjur europarlamentarit Paul Rubig të PPE që do të ketë një vlerësim të përgjithshëm për cështjen...

Lajmet e fundit