Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

komisioni europian

ZYRTARE/ Mogherini jep LAJMIN e MIRË: BE vendos të hapë negociatat me Shqipërinë

Shefja e politikës në BE, Federika Mogherini në një konferencë të mbajtur së bashku me komisionerin Hanh, ka dhënë lajmin e mirë për Shqipërinë....

TRONDIT avokati: Çfarë thuhet në raportin e Komisionit Europian (PËRMEND EMRA)

Avokati i njohur, dikur mbështetës i fortë i kryeministrit Edi Rama e tanimë një nga kritikët më të mëdhenj të tij, Spartak Ngjela ka...

Balla jep lajmin e mirë: Negociatat me BE, ja çfarë vendos Komisioni Europian javën tjetër

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është i bindur se javës tjetër Komisioni Europian do të sugjerojë çeljen e negociatave për...

Komisioni Europian bastis selinë e manjatit mediatik Rupert Murdoch

Hetues të Komisionit Europian kanë bastisur zyrat në selinë e miliarderit Rupert Murdoch në Britaninë e Madhe. The Daily Telegraph bën me...

“Paradise papers”, vjen reagimi Bashkimit Europian: Luftë pa kompromis evazionit fiskal

Pas skandalit që ka shpërthyer me publikim e “Paradise Papers” ka ardhur reagimi i Komisionit Evropian dhe ministrave të Financave të BE-së. ...

Brukseli zgjedh Malin e Zi si udhëheqëse të integrimit të Ballkanit Perëndimor, Mogherini: BE nuk është e plotë pa ju

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, njëkohësisht zëvendëspresidente e Komisionit Evropian, Federica Mogherini, vizitoi dje Malin e Zi....

Publikohen 5 skenarët e të ardhmes së Bashkimit Europian, ja çfarë përmban “Letra e Bardhë” e Komisionit

Janë publikuar sot pesë skenarët e së ardhmës së Bashkimit Europian që Komisioni Europian ka përgatitur në atë ashtëquajturën “Letra e Bardhë”, e cila...

Studimi i KE, diploma në Shqipëri nuk shërben për punësim, të rinjtë po largohen

Shqipëria ka një numër të lartë të diplomuarish në arsimin e lartë, por pavarësish kësaj papunësia në këtë kategori është gjithashtu e lartë. Komisioni...

Mbështetje për anëtarësim, Komisioni Europian dhuratë Shqipërisë 90 milion euro

Komisioni Europian i ka dhuruar Shqipërisë 90 milion euro si mbështetje në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. Grandi jepet për...


Lajmet e fundit