Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

TAG

komisioni europian

Kina ‘pushton’ tregun, Komisioni Europian në ankth, ja çfarë pritet të bëjë

Sipas BBC, Kina përhapet çdo vit e me shumë në Europë nga investimet e saj dhe kjo ka shkaktuar një ankth të madh të...

Basha nga Ljubjana: Komisioni Europian të sjellë ekspertë të pavarur për monitorimin e situatës në Shqipëri

Kryetari i PD, Lulzim Basha është i ftuar nga Instituti Ndërkombëtar i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin në Ljubjanë të Sllovenisë. ...

Rekomandimi i Komisionit Europian, komisioneri Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë

Komisionieri për Politikën e Jashtme të Parlamentit Europian, Johannes Hahn deklaroi se kërkon rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe...

Komisioni Europian, rekomandohet fillimi i negociatave Maqedoni – BE në qershor

Komisioni Europian në Strasburg, ka rekomanduar fillimin e negociatave midis Maqedonisë dhe Bashkimit Europian gjatë muajit Qershor. Komiteti Parlamentar i cili...

Komisioni Europian “shuplakë” opozitës: Djegia e mandateve, kundër integrimit në BE

Komisioni Europian shprehet kundër vendimit të opozitës së bashkuar shqiptare për djegien e mandateve. Ndryshe nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi,...

Raporti Komisionit Europian për Shqipërinë: Investimet po ngadalësohen, sa prekemi nga kriza turke

Komisioni Europian, në raportin e tremujorit të tretë për ecurinë e vendeve kandidate dhe potenciale kandidate ka bërë një analizë të ecurisë së ekonomisë...

Ndërrimi i orës në verë dhe në dimër, Komisoni Europian merr VENDIMIN

"Komisioni Europian do të propozojë heqjen e rregullit për ndërrimin e orës në kohën e dimrit dhe të verës”, kështu është shprehur Presidenti i...

Rekomandimi i KE, reagon Duma: Progres raporti ishte motivim, ka të njëjtin vlerësim si në vitin 2016

Pas reportimit të rekomandimit të KE nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në Komisionin për Politikat e Jashtme, ka reaguar depueteja e PD Grida...

Lajmet e fundit