Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

komisioni europian

Raporti i KOMISIONIT EUROPIAN, mazhoranca ‘shet’ si SUKSES të madh në Bruksel dënimin e SAMIR TAHIRIT

Mund të tingëllojë e çuditshme por mazhoranca aktuale e konsideron sukses dënimin e ish-ministrit Saimir Tahiri nga Apeli i Krimeve të Rënda me 3...

Presidentja e KE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë me BE para Samitit të Zagrebit

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen është shprehur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e kanë rrugën e hapur drejt anëtarësimit në...

Komisioni Europian: BE në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit, mirëpresim konferencën e donatorëve

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka publikuar konkluzionet e Komisionit Europian, ndër to edhe vendimin për të mbështetur konferencën e donatorëve...

Von der Leyen telefonon Ramën: BE do të organizojë konferencë donatorësh për rindërtimin e Shqipërisë

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama të cilin e ka njoftuar për donacionin...

50 inxhinierë të huaj drejtojnë punën e vlerësimit të dëmeve të tërmetit, SORECA zbulon axhendën e Komisionerit të BE-së

Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca konfirmoi se kanë mbërritur në vendin tonë 50 ekspertë të ndërtimit pas rënies së tërmetit shkatërrimtar...

ZYRTARE/ BE-ja vjen të mërkurën në Shqipëri, von der Leyen mesazh për shqiptarët: Kam respekt për ju, u treguat të qetë pavarësisht kushteve

Sapo fola me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, i cili më tregoi për situatën e vështirë në vend pas tërmetit. Kam një respekt...

JUNCKER largohet nga BE-ja pas 5 vitesh me fjalët më të hidhura: E turpshme moshapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Jean Claude Juncker e mbyll sot mandatin 5-vjeçar në krye të Komisionit Europian duke përsëritur kritikat ndaj BE-së për moshapjen e negociatave për integrimin...

7 shtetet e BE-së apel JUNCKER, paralajmërim për çeljen e negociatave: S’ka Europë të konsoliduar pa Ballkanin Perëndimor

Kujtojmë që sot po zhvillohet në Bruksel mbledhja e posaçme me 28 ministrat e jashtëm të BE-së në kuadër të propozimeve që Franca...

Basha: KE nuk mund të merrte një vendim më të mirë nga ai i Bundestagut, keqardhje por s’mund të themi që nuk e prisnim

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur sot keqardhjen për vendimin e Këshillit Europian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë. ...

Presidenti i PE: Komisioni i ri Evropian formohet në dhjetor

Presidenti i Parlamentit Europian, italiani David Sassoli ka deklaruar sot se Komisioni i ri i Brukselit do të marrë funksionet më 1 dhjetor. ...

Lajmet e fundit