Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

komisioni europian

Zgjerimi i Bashkimit Evropian, KE prezanton sot progres-raportet për vendet kandidate

Komisioni Evropian prezanton sot Raportet e Progresit për vendet e zgjerimit.Paketa e zgjerimit, që përfshin edhe raportet vjetore të progresit për vendet në këtë...

Komisioni Europian mblidhet nesër, publikohet progres-raporti për integrimin e Shqipërisë

Komisioni Europian do të mblidhet nesër për të diskutuar progres-raportin për integrimin e Shqipërisë. Po ashtu, do të publikohen progres-raportet edhe për vendet e...

Rritja e çmimit të energjisë, KE paraqet masat e ndërrmarra: Ja cilët janë 4 hapat për të ndihmuar familjet dhe bizneset

Europa po përballet me rritje të çmimeve të energjisë. Rritja është nxitur kryesisht nga rritja e kërkesës globale për energji, veçanërisht gazit. Në kuadër...

“BE e ka mbajtur fjalën”, Komisioni Europian jep lajmin e mirë: 70% e njerëzve kanë marrë dozën e parë të vaksinës

70% e të rriturve në Bashkimin Evropian deri tani kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës anti-Covid, njoftoi presidentja e Komisionit Ursula von...

Presidentja e KE flet në Samitin e Berlinit: Sillni Ballkanin Perëndimor më afër nesh! Të përshpejtojmë procesin e zgjerimit

Presidentja e Komisionit Europian ka folur sot në Samitin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor dhe procesin e zgjerimit të BE. Ursula von der Leyen...

Presidentja e Komisionit Europian bën thirrje: Të hiqen masat shtrënguese për udhëtarët nga Ballkani Perëndimor

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka bërë thirrje ër shtetet e BE-së që të heqin masat shtrënguese anti-COVID për qytetarët e...

BE “vulos” marrëveshjen GJIGANDE: Kemi siguruar deri në 1.8 miliardë vaksina Pfizer

Komisioni Evropian ka arritur një marrëveshje me kompaninë BioNTech-Pfizer për të blerë deri në 1.8 miliardë doza shtesë të vaksinës santi-Covid-19. Lajmi u bë me...

KE nisi procedurat ligjore për vonesat e vaksinave, AstraZeneca: Nuk e kemi shkelur kontratën me BE

Drejtuesi i lartë i kompanisë AstraZeneca Pascal Soriot ka deklaruar sot se kjo kompani nuk e ka shkelur kontratën me Bashkimin Europian, lidhur me...

Zbardhet agjenda e Komisionit Europian: Në 27 tetor bisedë online me delegacionin shqiptar për zgjerimin e BE

Është zbardhur agjenda e Komisionit Europian për datën 27 tetor, ku do të diskutohen tema të ndryshme. Në agjendë është edhe...

Presidentja e KE: Hapja e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut një vendim historik, Ballkani Perëndimor pjesë e Europës

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Layen ditën e sotme ka mbajtur një fjalim përpara Parlamentit Europian.   Ajo është...

Lajmet e fundit