Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

komisioni europian

Zbardhet agjenda e Komisionit Europian: Në 27 tetor bisedë online me delegacionin shqiptar për zgjerimin e BE

Është zbardhur agjenda e Komisionit Europian për datën 27 tetor, ku do të diskutohen tema të ndryshme. Në agjendë është edhe...

Presidentja e KE: Hapja e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut një vendim historik, Ballkani Perëndimor pjesë e Europës

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Layen ditën e sotme ka mbajtur një fjalim përpara Parlamentit Europian.   Ajo është...

Raporti i KOMISIONIT EUROPIAN, mazhoranca ‘shet’ si SUKSES të madh në Bruksel dënimin e SAMIR TAHIRIT

Mund të tingëllojë e çuditshme por mazhoranca aktuale e konsideron sukses dënimin e ish-ministrit Saimir Tahiri nga Apeli i Krimeve të Rënda me 3...

Presidentja e KE i hap rrugë negociatave të Shqipërisë me BE para Samitit të Zagrebit

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen është shprehur se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e kanë rrugën e hapur drejt anëtarësimit në...

Komisioni Europian: BE në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit, mirëpresim konferencën e donatorëve

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka publikuar konkluzionet e Komisionit Europian, ndër to edhe vendimin për të mbështetur konferencën e donatorëve...

Von der Leyen telefonon Ramën: BE do të organizojë konferencë donatorësh për rindërtimin e Shqipërisë

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama të cilin e ka njoftuar për donacionin...

50 inxhinierë të huaj drejtojnë punën e vlerësimit të dëmeve të tërmetit, SORECA zbulon axhendën e Komisionerit të BE-së

Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca konfirmoi se kanë mbërritur në vendin tonë 50 ekspertë të ndërtimit pas rënies së tërmetit shkatërrimtar...

ZYRTARE/ BE-ja vjen të mërkurën në Shqipëri, von der Leyen mesazh për shqiptarët: Kam respekt për ju, u treguat të qetë pavarësisht kushteve

Komisionieri slloven i Menaxhimit të Krizave në BE Janez Lenarçiç do të udhëtojë drejt Shqipërisë ditën e mërkurë për të parë situatën e krijuar...

JUNCKER largohet nga BE-ja pas 5 vitesh me fjalët më të hidhura: E turpshme moshapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Jean Claude Juncker e mbyll sot mandatin 5-vjeçar në krye të Komisionit Europian duke përsëritur kritikat ndaj BE-së për moshapjen e negociatave për integrimin...

7 shtetet e BE-së apel JUNCKER, paralajmërim për çeljen e negociatave: S’ka Europë të konsoliduar pa Ballkanin Perëndimor

7 ministrat e jashtëm të BE-së (Italia, Sllovakia, Austria, Rep. Çeke, Polonia, Kroacia dhe Sllovenia) i dërguan një letër Presidentit të Komisionit Europian Jean...

Lajmet e fundit