Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

komisionet parlamentare

FOTOLAJM/ Deputetët diskutojnë për krizën energjitike, në Kuvend ikin dritat, ndërpritet mbledhja

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë janë duke marrë pjesë sot në disa Komisione Parlamentare për marrëveshje dhe projektligje të ndryshme. Një ndër to është...

Merret vendimi, Komisionet parlamentare do të zhvillohen fizikisht në salla, kusht që deputetët të jenë të vaksinuar ose me test PCR

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, sot mblodhi kryetarëve në Kryesinë e Kuvendit ku u diskutua në lidhje me organizimin e mbledhje të Komisioneve Parlamentare. Bëhet...

ISP thirrje Byrosë së Kuvendit: Të zgjidhet sa më shpejt ngërçi në aktivitetin e komisioneve parlametare

Instituti i Studimeve Politike (ISP) i bën thirrje Byrosë së Kuvendit, konferencës së kryetarëve, drejtuesve të Kuvendit dhe të grupeve parlamentare, që përmes dialogut...

Miratohet përbërja e Komisioneve Parlamentare, pjesë edhe tre deputetë të LSI (EMRAT)

Kuvendi miratoi në seancën e sotme plenare përbërjen e Komisioneve Parlamentare. Duket se edhe ngërçi për praninë e deputetëve të LSI në komisione është zgjidhur....

Balla propozon Komisione shtesë: 8 janë pak, kemi marrë dakordësinë e opozitës për të shtuar numrin e Komisioneve Parlamentare

Kreu i grupit Parlamentar, Taulant Balla pas përfundimit të seancës plane ka folur në një konferencë për media. Ai është shprehur edhe një herë se...

“Opozitës po tentohet ti mbyllet goja”, Bardhi: Pse qeveria mblidhet fizikisht dhe komisionet jo? Duan të fshehin aktet korruptive

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi jashtë ambienteve të Kuvendit ka kundërshtuar vendimin e mazhorancës që komisionet parlamentare të zhvillohen online. Sipas Bardhit...

Mblidhet sot Kuvendi, caktohet përbërja e Komisioneve Parlamentare (RENDI I DITËS)

Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë sot seancën e radhës, ku në rendin e ditës është përcaktuar ngritja e komisioneve të përhershme parlamentare, miratimi...

EMRAT/ Kuvendi miraton drejtuesit e Komisioneve të Përhershme Parlamentare

Në senacën e sotme plenarë ne Kuvendin e Shqipërisë janë miratuar edhe drejtuesit e Komisioneve të Përhershme Parlamentare. Për 4 vitet e ardhshme, Klotilda Bushka...

EMRAT: Partia Socialiste zgjedh kryetarët e Komisioneve Parlamentare, kush do i drejtojë Ligjet, Sigurinë, Politikën e Jashtme…

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Partisë socialiste ka zgjedhur pesë kryetarët që do të drejtojnë Komisionet Parlamentare për sesionin e ri të Kuvendit. Newsbomb.al mëson...

Çudira Shqiptare/ Monitorimi i ISP, Komisionet Parlamentare si ‘han me 2 porta’, deputetët votojnë herë nga makina e herë nga kafenetë

Paguhen për të dhënë mendimin e tyre dhe për të votuar në Komisionet Parlamentare, por në shumë raste nuk e respektojnë etikën dhe seriozitetin...

Lajmet e fundit