Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

komisioneri varhelyi

Komisioneri Varhelyi flet shpresëplotë nga Vlora: Shqipëria ka ecur shumë, java e ardhshme është ajo që kemi pritur!

"Ne e kemi parë që Shqipëria ka ecur shumë. E mbaj mend kur kam ardhur për herë të parë në fillim të vitit 2020....

Komisioneri Varhelyi reagon pas heqjes së vetos bullgare: Presim BE-në për konferencën ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi, reagon pas vendimit që është marrë sot në Parlamentin e Bullgarisë, për heqjen e vetos ndaj Maqedonisë së Veriut,...

Komisioneri Varhelyi mbështet “Ballkanin e Hapur”: E admiroj! Ftoj 3 vendet e tjera që t’i bashkohen kësaj nisme

"Mund të më përfshini si mbështetës të "Ballkanit të Hapur". Kështu u shpreh komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi kur u pyet nga kryeministri Rama...

Komisioneri Varhelyi bëhet gati të flasë, Rama e ndërpret: U thye një gotë, syri i keq e mori goditjen pa mundur të marrë veten...

Punimet e iniciativës "Ballkani i Hapur" po mbahen në këto momente në Tiranë, në Pallatin e Brigadave. Në një lidhje online është dhe komisioneri...

Komisioneri Varhelyi mbështet “Open Balkan”: Paketë për të ndryshuar jetën e njerëzve, 6 vendet të marrin pjesë, BE do t’i ndihmojë

Komisioneri Oliver Varhelyi ka përkrahur nismën e "Open Balkan", i quajtur dhe "Ballkani i Hapur". Ai ka kërkuar që të gjitha vendet e Ballkanit...


Lajmet e fundit