Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
39 %
1.5kmh
75 %
Pre
14 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
13 °
Mar
14 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

komisioneri publik

Elbana Lluri u konfirmua në detyrë, Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtaren e Apelit të Tiranës

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Gjykatës së Apelit në Tiranë, Elbana...

KPK  konfirmoi në detyrë Irena Brahimin, Komisioneri Publik kërkon nga KPA rihapjen e hetimit për gjyqtaren e Apelit në Gjirokastër

Komisioneri Publik ka kërkuar nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit rihapjen e hetimit gjyqësor për gjyqtaren e Apelit në Gjirokastër Irena Brahimin, pasi kjo...

‘Vendimi është i cënueshëm në tërësinë e tij’, Komisioneri Publik i kërkon KPK-së shkarkimin e prokurorit Ludovik Dodaj

Komisioneri Publik ka bërë një ankimim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, pranë Gjykatës Kushtetuese, kundër vendimit të KPK-së për rikonfirmimin e prokurorit Ludovik...

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK-së për Besim Hajdarmatajn

Pas konfirmimit në detyrë nga Vettingu dhe Komisioni i Pavarur i Kualifikimit(KPK) më 16 tetor të këtij viti, përzgjedhja e prokurorit Besim Hajdarmataj, është...

U emërua nga META si anëtar i Kushtetueses, shkarkohet nga detyra Besnik MUÇI

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendos shkarkimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi. Në vendimin e dhënë në...

Qeveria akordon 18 milionë lekë për institucionet drejtësisë (VKM-NDARJA SIPAS ORGANEVE)

Këshilli i Ministrave akordon 18 milionë lekë për disa prej institucioneve të drejtësisë në vend. Nëpërmjet një VKM-së  së sotme, qeveria...

E kthyen mbrapsht për të kryer Shkollën e Magjistraturës, Komisionieri Publik ankimon vendimin për Elvin Gokajn

Komisioneri Publik ankimon vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për rastin e kryeprokurorit të Apelit të Shkodrës Elvin Gokaj. ...

KPK-ja i kualifikoi, Komisioneri Publik kërkon nga KPA-ja shkarkimin e Petrit Çanos dhe Ramiz Lalës

Komisioneri Publik do të apelojë në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit konfirmimin në detyrë të kryeprokurorit të Krujës Petrit Çano dhe Kreut të Gjykatës...

Shtyrja e mbledhjes së KLP, reagon Komisioneri Publik

Komisioneri Publik reagon pas shtyrjes së mbledhjes nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë. KLP do të miratonte sot listën me...

‘Ligjet’ konfirmojnë kandidaturën e Besnik Dervishit për Komisionerin Publik

Komisioni i Ligjeve rikonfirmoi sot kandidaturën e Besnik Dervishit në postin e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave. ...

Lajmet e fundit