Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

komisioneri hahn

Komisioneri Hahn: Koha që Ballkani të bëhet pjesë e BE-së

Në shënimin e 15-vjetorit të Zgjerimit të BE-së, Komisionari i BE-së për Zgjerim, Johanes Hahn sot ka thënë se ka ardhur koha për finalizimin...

‘Është bërë përparim i rëndësishëm’, Komisioneri Hahn: Pasoja dramatike nëse nuk hapen negociatat

Komisioneri i BE për Zgjerimin Johannes Hahn shprehet se nëse në qershor nuk hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasojat do të...

BE-ja paralajmëroi hetim, qeveria anulon ndërtimin e aeroportit të Vlorës

Kanë kaluar vetëm dy javë pas paralajmërimit të Komisionit Europian për kontrollim dhe hetim të koncesionit të aeroportit  të Vlorës dhe Air Albanian, kur...

Marrëveshja me Serbinë, Haradinaj: Mogherini dhe komisioneri Hahn dëmtuan Kosovën dhe rajonin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur me tone të ashpra ndaj përfaqësuesve të BE-së Mogherini dhe Hahn, pasi sipas tij ata kanë dëmtuar...

Komisioneri Hahn: I kam propozuar Thaçit dhe Vuçiçit një zgjidhje për vazhdimin e dialogut

Komisioneri për Zgjerim i BE, Johanes Hahn, ka deklaruar se ka ofruar zgjidhje për çështjen e tregtisë mes Beogradit dhe Prishtinës dhe se tani...

‘Rama fshihet pas xhaketës së Hahn’, Grida Duma: Takimi në Durrës një dështim

Deputetja e PD, Grida Duma e ka cilësuar samitin informal mes liderëve një dështim, pasi sipas saj, shumica e udhëheqësve të vendeve të rëndësishme...

Komisioneri Hahn ndjen rrezikun nga Kina: Zgjerimi i BE-së duhet të vijë me çdo kusht

Johannes Hahn, Komisioneri Europian për Zgjerimin, nëpërmjet një deklarate ka analizuar rolin e Kinës në Ballkanin Perëndimor, duke pretenduar se Pekini po përpiqet t’i...

Ish ministri i LSI: Hahn ka tejkaluar mandatin, komisionerët nuk i shkruajnë popullit

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani i ftuar në emisionin “Opinion” ka komentuar letrën e komisionerit Hahn, ku është shprehur se Hahn më letrën drejtuar...

Letra e zyrtarit të lartë habit Ramën: Kjo është e pazakontë…

Letra e komisionerit për Politikë Evropiane të Fqinjësisë Johannes Hahn drejtuar të gjithë shqiptarëve, e cila u publikua pak minuta më parë edhe tek...

Lajmet e fundit