Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

komisioneret

Ilirjan Celibashi: Kemi nevojë për një Reformë të re Zgjedhore! Do të ketë edhe kallëzime penale për komisionerët që kanë tjetërsuar votën

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, në një prononcim për mediat nga qyteti i Korçës, është shprehur se vendit i nevojitet një...

Ilirjan Celibashi URDHËR komisionerëve: Rikthehuni në detyrë! Mos e ndërprisni numërimin

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi mësohet se ka dhënë urdhër që të vijojë procesi i numërimit të fletëve të votimit për kandidatët pa...

Bllokohet një qendër votimi në Vlorë, konklikt mes komisionerëve, një prej tyre pretendon se votuesit po fotografojnë votën

Procesi i votimit në një Qendër Votimi në Vlorë është bllokuar për shkak të një konflikti mes komisionerëve.Një prej komisionerëve pretendon se dy qytetarë...

Komisionerët e LSI nuk shkuan në Qendrat e votimit, Petrit Vasili në deklaratë: Çdo problem është zgjidhur, të gjithë janë në krye të detyrës

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili në një deklaratë për mediat pak më parë, ka sqaruar se çdo problem me komisionerët e kësaj force politike...

Partia Demokratike kallëzon penalisht komisionerët e Roskovecit: Mbushën kutitë e votimit me porosi të Majlinda Bufit

Partia Demokratike Roskovec ka dorëzuar pranë Prokurorisë së Fierit kallëzim penal për të gjithë antarët e komisioneve në qendrat e votimit të ZAZ nr.60...

KQZ i refuzoi komisionerët për KZAZ, PD dhe LSI ankimojnë vendimin

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë ankimuar ditën e sotme vendimin Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i cili i refuzoi kërkesën për regjistrimin...

Zgjedhjet e qershorit, KQZ ULTIMATUM partive politike: Urgjent breda ditës së sotme dorëzoni kandidaturat për komisionerë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u jep ultimatun partive politike. Në një konferencë për shtyp zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj bëri me dije se sot...

Komisionerët e PD-së bllokojnë procesin e votimit në Vlorë dhe Divjakë (Arsyet)

Procesi i votimit është ndërprerë në qendrën e votimi në fshatin Gjormë të qytetit të Vlorës. Shkak për këtë është bërë një debat midis...

Meta: Komisionerët tanë nuk do shiten si ata të PD-së në Dibër

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta tha sot në “Zonë e Lirë” se komisionerët e PD-së në zgjedhjet e pjesshme të Dibrës u shitën. ...

Lajmet e fundit