Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

komision hetimor

Kushtetuesja s’pranoi të shqyrtojë kërkesën e PD-së për Komision Hetimor, vjen reagimi i Bardhit: Akt i paprecedentë! Ndryshuan objektin e kërkesës

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar për vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila nuk ka pranuar që të shqyrtojë kërkesën e PD...

PD kërkoi Komision Hetimor, reagon Rama: Mjeranët në shërbim të rublave, fluturimet e mia kushtuan më pak se të nongratës

Kryeministri Edi Rama reagon menjëherë pas njoftimit të bërë sot nga Partia Demokratike, se do të kërkojë ngritjen e një Komisioni Hetimor për fluturimet...

PD kërkon ngritjen e një komisioni hetimor për udhëtimet me charter të Edi Ramës: Të zbulojmë para shqiptarëve fytyrën e vërtetë të regjimit

Partia Demokratike do të kërkojë ngritjen e një komisioni hetimor për udhëtimet me charter të kryeministrit Edi Rama. Ky lajm është bërë me dije nga...

Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Hetimor për “25 Prillin”, nuk ka kompromis për “Becchettin” dhe dekretin e Metës

Kuvendi ka miratuar ditën e sotme me 120 vota pro ngritjen e Komisionit Hetimor për “25 Prilli”, të kërkuar nga Partia Demokratike. Ndërkohë është rrëzuar...

PD kërkesë zyrtare në Kuvend: Komision Hetimor për 120 milionë eurot e Becchettit, paratë t’i paguajë qeveria jo shqiptarët

Partia Demorkatike depoziton në Kuvend kërkesë zyrtare për ngritjen e një Komisioni Hetimor për gjyqin që Qeveria shqiptare ka humbur me biznesmenin italian Francesco...

‘Komision hetimor për presidentin’, Ilir Beqja ZBARDH procedurën: Ja sa zgjat shkarkimi i Metës

Deputeti i PS Ilir Beqja zbardh procedurat e shkarkimit të presidentit Ilir Meta. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One”...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, zbardhen EMRAT e Komisionit Hetimor

Është ngritur Komisioni Hetimor për të hetuar se si Gent Cakaj u pajis me certifikatën e sigurisë vetëm 24 orë përpara kërkesës për dekretim....

‘PD në gjumë prej 2 muajsh’, Balla: Dakordësuam ngritjen e Komisionit Hetimor

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, u shpreh se Konferenca e Kryetarëve ka dakordësuar ngritjen e Komisionit Hetimor. ...

Mbledhja e Komisionit Hetimor për “Tahirin”, reagon Paloka

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, njëkohësisht dhe kryetar i Komisionit Hetimor për çështjen “Tahiri”, reagon në lidhje me mbledhjen e ditës së sotme,...


Lajmet e fundit