Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

kombetarja

Eros GREZDA “shënon” sërish, zbulohet lidhja e re e ish-lojtarit të Kombëtares

Eros Grezda vijon të jetë në qendër të vëmendjes së mediave rozë. Futbollisti i njohur, dikur pjesë e Kombëtares, u përfol gjatë në botën...

Mbyllet pjesa e parë, Ermir Lenjani kalon Shqipërinë në avantazh përballë Islandës (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh në "Air Albania" ku po luan sfidën e fundit në gup, kundër Islandës. Ka qenë futbollisti Ermir Lenjani,...

Shqipëria dështon edhe në miqësore, nuk arrin fitoren me Estoninë

Shqipëria është ndarë në barazim në ndeshjen miqësore ndaj Estonisë. Kuqezinjtë vijnë nga një humbje me Izraelin, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Ndërsa ndeshja...

Kuqezinjtë humbën me Izraelin, Broja: Pjesën e parë luajtëm mirë, në të dytën u tërhoqëm dhe pësuam dy gola

Sulmuesi i Kombëtares Armando Broja, arriti të shënojë gol në takimin kundër Izraelit, por Kombëtarja jonë u mposht me shifrat 1-2. Pas sfidës në...

Shqipëri me karakter që premton shumë, Spanja na ndëshkon në minutat e fundit

Shqipëria është mposhtur me rezultatin 2-1 në ndeshjen miqësore me Spanjën të zhvilluar në Barcelonë. Kuqezinjtë kanë zhvilluar një ndeshje të mirë, duke patur parasysh...

ZYRTARE/ Konflikti Rusi – Ukrainë, shteti shqiptar merr masa: Asnjë përballje sportive me rusët

Ndërhyrja ushtarake e Rusisë në Ukrainë ka sjellë edhe sanksionet e para nga Shqipëria. Në lidhje me sportin, ministrja për Punët e Jashtme dhe...

I jep lamtumirën Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka mes emocionesh: Vendimi më i vështirë që kam marrë ndonjëherë

Taulant Xhaka nuk do jetë më pjesë e Kombëtares shqiptare. Lajmin e ka dhënë vetë ai, me anë të një letre drejtuar tifozëve dhe...

Armand Duka kërkon mbështetje për Kombëtaren: Loja nuk ishte më e mira, por si asnjëherë në histori siguruam 18 pikë

Kreu i FSHF Armand Duka, kërkon që të mbështetet Kombëtarja, edhe pse nuk u kualifikuam për në fazën tjetër të eleminatoreve të Botërorit 2022....

VIDEO/ Vuajtje për tri pikë ndaj modestëve, Shqipëria mbyll me rekord kualifikueset e Botërorit 2022

Kombëtarja shqiptare e futbollit fitoi 1-0 me Andorrën në “Air Albania”. Sfida që vlente për xhirron e fundit të kualifikueseve të Botërorit Katar 2022...

Sfida me Andorrën, Edy Reja “ultimatum” lojtarëve: Të fitojmë me çdo kusht! Për ndeshjen ndaj Anglisë të mos e teprojmë me kritika

Shqipëria do të luajë nesër sfidën e fundit kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Andorrës. Ndeshja do të zhvillohet në “Air Albania” dhe do...


Lajmet e fundit