Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

kombetarja shqiptare

Yjet e televizionit dhe muzikës shqiptare në mbështetje të Kombëtares shqiptare

Kombëtarja shqiptare e futbollit po vazhdon përgatitjet intensive për ndeshjet e rëndësishme të Ligës së Kombeve, ku nesër do të përballet me Izraelin në...

RTSH-ja nuk transmeton ndeshjen e kombëtares, këngëtari i njohur: Ç’borxh i kemi, për taksën që paguajmë?

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) nuk do ta transmetojë ndeshjen e futbollit të kombëtares shqiptare ndaj Islandës, në kuadër të Nations League. Sipas raportimeve, RTSH-ja nuk...

Trajneri Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e Kombëtares në qershor

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në muajin qershor, ato ndaj Islandës në transfertë më 6...

EDITORIAL/ Lotët e Armando Brojës… Kampion ngrije kokën, së shpejti mister Reja do iu shijojë nga televizori

Nga Retin TOKA E kishte menduar shumë herë se sa i madh do të ishte emocioni të luante përballë Anglisë, vendi në të cilin u...

“Tërmet” me magnitudë 5 i shkallës ANGLEZE, KOMBËTARJA SHQIPTARE “shkundet”në Wembley

Kombëtarja shqiptare ka pësuar një humbje të thellë me rezultatin 5-0 ndaj Anglisë në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Wembley”. Ka mjaftuar pjesa e parë...

Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë, kuqezinjtë pësojnë 4 gola dhe parakalohen në renditje nga polakët

Ka përfunduar me rezultatin 4-1 ndeshja mes Polonisë dhe Shqipërisë, me kuqezinjtë që turpërohen në ndeshjen e luajtur në “PGE Narodoëy”. Një ndeshje e mirë...

VIDEO/ Grumbullohen kuqezinjtë e Edi Reja-s, Shqipëria zhvillon stërvitjen e parë në Varshavë

Shqipëria do masë forcat me Poloninë të enjten në transfertë, në kuadër të Kualifikueseve të Botërorit të Katarit, 2022. Kuqezinjtë do tentojnë të bëjnë...

Tapeti i “Air Albania” nuk është gati, Shqipëria ndryshon stadium për ndeshjet e muajit shtator

Muaji shtator rikthen edhe kombëtaren kuqezi të luajë ndeshjet e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”, ndaj Polonisë në transfertë më 2 shtator...

Shqipëria humbet në miqësoren me Çekinë, por goli i Cikalleshit është KRYEVEPËR (VIDEO)

Ka përfunduar me humbjen 3-1 miqësorja e kombëtares shqiptare me Çekinë, në ndeshjen e zhvilluar në Pragë.Ndryshe nga ndeshja e kaluar me Uellsin, ditën...

Uells – Shqipëri si një ninullë, ndeshje pa gola dhe me pak raste e kombëtares tonë

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 ndeshja miqësore mes Uellsit dhe Shqipërisë, e luajtur në Kardif.Një ndeshje që ka dhuruar pak emocione, pasi të dy...

Lajmet e fundit