Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

kolumbi

Shqiptari i kapur në Kolumbi dyshohet se zhduku këngëtarin e Elbasanit

Autoritetet kolumbiane kanë arrestuar një shqiptar të shumëkërkuar prej disa vitesh. Ai është Deniz Xhija, i cili njihet edhe me identitetet e tjerë Deniz...

Tatuazhi identifikon trafikantin shqiptar, Interpol arreston “Guccin” në Kolumbi: Më famëkeqi në tregun e drogës (PAMJET)

Drejtoria e Interpolit në Kolumbi ka arrestuar shqiptarin Deniz Klironami, i cili në vend njihej dhe me nofkën "Gucci". Policia e konsideron atë si...

Të burgosurit u vënë zjarrin dyshekëve në qeli, humbin jetën 51 persona

Të paktën 51 të burgosur vdiqën pas një zjarri që shpërtheu gjatë një revolte në burgun kolumbian në Tulua. Lajmi u konfirmua nga kreu...

TRAGJIKE/ Shembet tribuna e stadiumit, 4 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur (VIDEO)

Të paktën 4 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur nga ngjarja tragjike e shembjes së tribunave të një stadiumi në Kolumbi. Në një...

Të paktën katër shqiptarë të përfshirë në trafikun e 4.3 ton kokainë nga Kolumbia në Europë

Shtetas italianë, kroatë, bullgarë, sllovenë por dhe shqiptarë janë vënë në urdhër ndalimi gjatë një prej operacioneve më të rëndësishme të ekzekutuara pak orë...

Një shqiptar i përfshirë në vrasjen e prokurorit paraguaian (Foto-Emri)

Një shqiptar është mes disa personave të dyshuar për vrasjen e një prokurori në 10 maj në Kolumbi. Zëvendëspresidentja kolumbiane, Marta Lucía Ramírez, paraqiti një...

Kapet sasi rekord e kokainës në Britani me vlerë 400 milionë dollarë, pakot ishin të fshehura në konteinerin me banane

Një sasi prej 3.7 ton me kokainë, me vlerë 302 milionë paund (400 milionë dollarë) janë sekuestruar nga Forcat Kufitare të Mbretërisë së Bashkuar. Droga...

VIDEO/ 25-vjeçarja sulmohet brutalisht nga qeni i saj “Pit Bull”

Një vajzë 25-vjeçare nga Kolumbia është sulmuar nga qeni i saj dhe për pak ka humbur jetën. Pronarja e qenit ishte duke lidhur këpucët e...

Video prekëse: Një i pastrehë feston ditëlindjen e qenit të tij me kapele, tortë dhe qirinj

Virale është bërë videoja e një të riu të pastrehë, që shihet teksa i feston ditën e lindjes qenushit të tij. I riu shihet në...

Nga “Marcos” te “Tito” dhe nipi i Enver Hoxhës, lidhjet e trafikantit kolumbian të drogës në Ballkan

Presidenti Ivan Duque e quajti atë “goditjen më të rëndë” ndaj trafikut kolumbian të drogës këtë shekull, e krahasueshme vetëm me arrestimin e bosit...

Lajmet e fundit