Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

kolesteroli

Shenjat paralajmëruese në trupin tuaj që tregojnë për ‘kolesterolin e tepërt’

Jo i gjithë kolesteroli është i keq për trupin tuaj, por lloji i njohur si LDL mund t’ju vendosë në një rrezik më të...

Ul kolesterolin dhe presionin e gjakut, këto janë të mirat që sjell konsumimi i mandarinave

Kur bëhet fjalë për frutat që të gjithë i shijojnë, ka kuptim pse mandarinat shpesh mbretërojnë në mënyrë supreme: Ato janë të lehta për...

Studimi: Nivelet e kolesterolit mund të dëmtojnë ose ndihmojnë zemrën tuaj

Sëmundjet e zemrës konsiderohen ndër shkktarët kryesor të vdekjeve. Sëmundja koronare e zemrës shkaktohet nga një grumbullim i gjakut të mpiksur në arterie që ngushton...


Lajmet e fundit