Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Kolegji Zgjedhor

Kolegji mori vendimin për fletët me numra, reagon Ivi Kaso: Edi Rama ka turp nga kandidatët, as ky truk nuk ka për ta ndalur...

Ditën e sotme Kolegji Zgjedhor mori vendimin që fleta e votimit në zgjedhjet e 25 prillit të ejtë me numra dhe jo me emrat...

E vendos Kolegji Zgjedhor: Fleta e votimit do të jetë me numra, rrëzohet kërkesa e Partisë Demokratike

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike që fleta e votimit për zgjedhjet e 25 prillit të jetë me emrat e kandidatëve.Në 25...

Debati për fletën e votimit, përfaqësuesi i PS merr shembull Kosovën: Shqiptarë ata, shqiptarë ne! Nëse bëhet me emra del si gazetë, duhet 1...

Kolegji Zgjedhor është mbledhur ditën e sotme për të shqyrtuar ankesën e PArtisë Demokratike për fletën e votimit, pasi Pd kërkon që fleta të...

Ivi Kaso: Bindja Demokratike të garojë pa logo në zgjedhje, PD ka 30 vite që mbën logon e njëjtë

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ivi Kaso, ka kërkuar para Kolegjit zgjedhor që Bindja Demokratike të garojë pa logo në zgjedhjet e 25 prillit.Ai tha...

Mblidhet Kolegji Zgjedhor, LSI i bashkohet kërkesës së PD, pritet të merret vendimi për fletën e votimit dhe logon e Bindjes Demokratike

Ka filluar mbledhja në Kolegjin Zgjedhor, ku pritet të merren vendimi se si do të jetë fleta e votimit për zgjedhjet e 25 prillit.Ditën...

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, Salianji: Nuk humbi PD apo fitoi PS, ky vendim vendos palët në pozita të barabarta për zgjedhje

Kolegji zgjedhor ka pranuar padinë e PS për kandidatët shtesë të PD duke vendosur heqjen e kandidatëve shtesë dhe lënien në fuqi vetëm listën...

Nga Hajdarmataj te Murati e Muslia; dalin EMRAT: Këta janë kandidatët e tepërt në listat e PD-së, që ‘i krasiti’ sot Kolegji Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor vendosi sot që Partia Demokratike dhe partitë në koalicion me të, do të kenë 69 kandidatë më pak në listat për zgjedhjet...

E vendos Kolegji Zgjedhor: Partia Demokratike do të ketë 69 kandidatë më pak në listat për deputetë

Kolegji Zgjedhor vendos që Partia Demokratike dhe partitë në koalicion me të, do të kenë 69 kandidatë më pak në listat për zgjedhjet e...

PS dhe PD ‘përballen’ në Kolegjin Zgjedhor, socialistët kërkojnë që 78 kandidatët tepër të demokratëve të mos futen në listat e 25 prillit

Përfaqësuesit e PS dhe të PD po përballen në këto momente në Kolegjin Zgjedhor Gjyqësor, për ankimimin e bërë nga socialistët, për numrin prej...

Kolegji pranoi kërkesën e PS për numrin e kandidatëve të PD, Ilirjan Celibashi thirrje për të shpejtuar procesin: Duhet të miratojmë fletën e votimit

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi i ka bërë thirrje Kolegjit Zgjedhor që të shqyrtojë sa më shpejt kërkesën e Partisë Socialiste, për heqjen nga...

Lajmet e fundit