Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

Kolegji Zgjedhor

Ankimimi në KAS dhe Kolegjin Zgjedhor nuk ndryshoi rezultatin e zgjedhjeve, KQZ mblidhet nesër për të miratuar ndarjen e mandateve

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e nesërme për të miratuar ndarjen e mandateve për 140 deputetët fritues të zgjedhjeve të 25...

Bie edhe “Elbasani”, Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën tjetër të PD: Nuk ka zgjedhje të reja!

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor, rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike për përsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Elbasanit. Me shumicë votash, gjyqtarët e Kolegjit kanë vendosur...

Zgjedhjet në Fier të vlefshme, Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PD-së për ripërsëritjen e zgjedhjeve

Në Fier nuk ka përsëritje zgjedhjesh. Kështu ka vendosur pak më parë Kolegji Zgjedhor, duke rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike lidhur me shpalljen të...

S’pranuan rezultatin e zgjedhjeve dhe kërkuan rivotim, Kolegji Zgjedhor nis shqyrtimin e kërkesës ankimore të PD për Korçën

Nis mbledhja e Kolegjit Zgjedhor për shqyrtimin e kërkesave ankimore për qarkun e Korçës. Kolegji Zgjedhor ka nisur këtë të enjte shqyrtimin e kërkesës ankimore...

Certifikohet edhe Shkodra, Kolegji Zgjedhor rrëzon PD për përsëritjen e zgjedhjeve, LSI-ja nuk shkoi fare në seancë

Në Shkodër nuk ka përsëritje të zgjedhjeve. Kështu ka vendosur pak më parë Kolegji Zgjedhor Gjyqësor, shkruan newsbomb.al Seanca ka nisur prej paradites së...

LSI-ja “dorëzohet” dhe braktis Kolegjin Zgjedhor, nuk shkon në seancë për të kërkuar shpalljen e 25 prillit të pavlefshëm

Është mbledhur Kolegji Zgjedhor për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave (KAS) për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në...

Zgjedhjet në Durrës janë të vlefshme, Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e radhës të PD dhe LSI

Durrësi është qarku i radhës, i pesti që rrëzohet nga Kolegji Zgjedhor përsa i takon padisë së PD dhe LSI. Në këtë qark zgjedhjet...

Kolegji Zgjedhor “kopsit” edhe Tiranën, nuk ka zgjedhje të reja, bie kërkesa e LSI, PD dhe e Vetëvendosjes për ripërsëritjen e 25 prillit

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e LSI, PD dhe kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Boiken Abazi, për përsëritjen e zgjedhjeve të 25 prillit në...

PD, LSI dhe kandidati i Vetëvendosjes në Kolegjin Zgjdhor, kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Tiranë; Bie kërkesa e demokratëve për përjashtimin e gjyqtarëve

Kolegji Zgjedhor është mbledhur sot për të shqyrtuar ankimimet e Partisë Demokratike dhe Levizjes Socialiste për Integrim për zgjedhjet e 25 prillit, në qarkun...

PD kërkoi përjashtimin e gjyqtarëve, Kolegji Zgjedhor mblidhet për kërkesën e opozitës

Partia Demokratike depozitoi dje një kërkesë në Kolegjin Zgjedhor, organi më i lartë për ankimet e zgjedhjeve, dhe kërkonte që 7 anëtarë të kësaj...

Lajmet e fundit