Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

kolegji i posacem i apelimit

Kolegji Apelimit gjen “shkelje të rënda profesionale” te Bujar Memia dhe lë në fuqi shkarkimin e ish-prokurorit të Krujës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i ka gjetur të pabazuara shkaqet e ngritura në ankimin e ish-prokurorit të Krujës, Bujar Memia kundër vendimit të...

Apartamenti në bregdet “djeg” prokurorin Ludovik Dodaj, shkarkohet nga KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shpalli të enjten vendimin për shkarkimin e prokurorit Ludovik Dodaj, pasi shumica e KPA arsyetoi se ai kishte bërë...

U “strukën” para fjalëve të Theo Jacobs, Ndreca: Denigrim harbut i gjyqtarëve, rrinin të mpirë e pa folur

Plarent Ndreca, ish-Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Brendshme dhe kandidat i PS për deputet, reagon pas "ngjarjes" që ndodhi dje në dhomën e...

Apelimi lë në fuqi vendimin e KPK për ish-prokurorin e Tiranës, Dritan Rreshka përfundimisht jashtë Drejtësisë

Kolegjit të Posaçëm të Apelimit lë në fuqi vendimin e mëparshëm të KPK për shkarkimin përfundimtar ish-drejtuesit të Prokurorisë së Tiranës Dritan Rreshka. ...

Gjyqtari Admir Thanza përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë, fshehu dënimin në Itali

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Admir Thanza.   Në seancën e...

Ishte kandidat për KLP, Kolegji shkarkon përfundimisht prokurorin Adriatik Cama

Trupa gjykuese Kolegjit të Posaçëm të Apelimit e udhëhequr nga Ardian Hajdari, Albana Shtylla relatore dhe anëtarë Ina Rama, Luan Daci, Sokol Çomo, vendosi...

KPA jep vendimin përfundimtar për gjyqtarin e Kushtetueses Fatos Lulo

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka marrë sot vendimin për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese Fatos Lulo. KPA ka lënë në fuqi...

Fatmir Hoxha në KPA, caktohet trupa gjykuese

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka caktuar trupën gjykuese që do të shqyrtojë ankimimin për gjyqtarin Fatmir Hoxha. Trupa gjykuese do...


Lajmet e fundit