Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

kolegji i apelimit

Kolegji i Apelimit rrëzon ankimimin e Arjan Balliut, gjyqtari i Durrësit përgjithmonë jashtë drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi në dhomë këshillimi të enjten më 28 korrik të rrëzojë ankimin e gjyqtarit të Apelit Durrës, Arjan Balliu...

Kolegji i Apelimit lë në fuqi vendimin e shkallës së parë, gjyqtarja e Tiranës konfirmohet në vetting

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë sot në fuqi vendimin e shkallës së parë të vettingut, për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së...

Kolegji i Apelimit vendos për Simon Pashukun, prokurori i Lezhës përgjithmonë jashtë sistemit të drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të premten lënien në fuqi të vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për shkarkimin nga detyra të...

SPAK e mori nën hetim për “fshehje të ardhurash”, Kolegji Apelimit pezullon nga detyra Ardian Hajdarin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, shkalla e dytë e vettingut, pezullon nga detyra anëtarin e vet Ardian Hajdari, shkruan newsbomb.al. Ky vendim ka ardhur...

Gjykata e Lartë nuk pranon REKURSIN e Luan Dacit, Kolegji i Apelimit duhet të nisë procedurat për largimin e tij nga grupi i vettingut

Gjykata e Lartë ka vondosur sot të mos pranojë rekursin e bërë në këtë institucion nga ish-gjyqtari Luan Daci. Ky i fundit shërbente si...

Trupa e vettingut shkresë SPAK dhe Gjykatës së Lartë: Po zvarriten vendimet ndaj anëtarëve tanë, na keni vendosur nën presion

Kryetarja e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Albana Shtylla, përmes një shkrese zyrtare i është drejtuar SPAK dhe Gjykatës së Lartë, për hetimet dhe...

Kolegji i Apelimit lë në fuqi shkarkimin, prokurori Artur Selmani mbetet jashtë drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë ditën e sotme në fuqi vendimin e KPK-së për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Prokurorisë së...

Dorëheqjet për t’i shpëtuar Vettingut, Mirela Fana dhe Sulemjan Tola ‘përplasen’ në Kolegjin e Apelimit

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifimit për ndërprerjen e Vettingut ndaj ish-anëtares së...

Vetting për Llallën? Kolegji i Apelimit cakton datën e seancës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka caktuar datën e seancës për shqyrtimin e çështjes ndaj ish kryeprokurorit Adriatik Llalla. Më 16 maj...

Zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit, një prej organeve më të rëndësishme të Vettigut

Është hedhur sot shorti për zgjedhjen e kryetarit së Kolegjit të Apelimit, një nga organet më të rëndësishme të Vettingut që do thotë fjalën...

Lajmet e fundit