Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

kolaudimi

“GAME OVER”! Rama jep njoftimin e rëndësishëm mbi procesin e kolaudimit: S’ka më shaka, do të ketë penalizime deri në dalje të përhershme të...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një njoftim të rëndësishëm mbi procesin e kolaudimit të mjeteve.Ai ka bërë apel që drejtuesit e mjeteve të kontrollojnë...

Blendi Gonxhe: Më 31 maj rihapet kolaudimi, në fund të muajit bëhet kontrolli i automjeteve

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe ka folur për kontrollin teknik të automjeteve, duke u shprehur se në fund të...

Miratohet Kodi i ri Rrugor, KUJDES nga sot! Ashpërsohen masat për alkoolin dhe celularin gjatë drejtimit, kolaudimin do e bëni një herë në 2...

Sot në Kuvend është miratuar me 94 vota pro, 4 kundër dhe 5 abstenim Projektligji “Për disa shtesa dhe ndrysjime në ligjin nr.8378, datë...

Si do kryhet kolaudimi te shteti, Gonxhe: Tarifat për kontrollin teknik nuk do të ndryshojnë

Tarifat e kontrollit teknik të makinave nuk do të ndryshojnë edhe pas ofrimit të këtij shërbimi nga shteti. Për këtë arsye...

Zbardhet urdhri/ Përfundon koncesioni i kolaudimit, shërbimi do të ofrohet nga DPSHTR

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, shërbimi i kolaudimit të makinave do t’i kalojë shtetit. Do të jetë Drejtoria e Shërbimit dhe Transportit...

Arrestohen tre punonjës të kolaudimit dhe një polic, akuzohen për korrupsion (Emrat)

Tre punonjës të piikës së Kontrollit teknik të automjeteve në Berat janë vënë në pranga me akuzën e korrupsionit pasiv pas një hetimi 1...

Ja me sa lekë kalohet kolaudimi i mjetit në Shqipëri

4900 lekë në taketuken e makinës dhe 2 mijë lekë bakshish për rojën sekser, e kalon kontrollin teknik edhe po ke defekte. Kjo është...

Lajmet e fundit